Consultant Vanzari Magazin Online Dispozitive Medicale

rolife.ro - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu 2000 - 6000 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Candidatul ideal

Căutăm să ne mărim echipa cu un team player responsabil şi cu inițiativă, abil în comunicarea verbală cât și în cea scrisă, organizat, perseverent și atent la detalii, care să accepte provocarea de a reprezenta compania în relația cu clienții și partenerii.
Experienta de minim 1 an pe o pozitie similara, in cadrul unui magazin on-line sau offline de vanzare dispozitive medicale
Cunostinte de operare PC (MS OFFICE - Word, Excel), navigare internet

Abilitati de comunicare (verbala, scrisa) si de inter-relationare
Atitudine deschisa spre invatare continua

Descrierea jobului

In rolul de responsabil magazin online dispozitive medicale :
Te vei ocupa de relatia cu clientii, mai concret le vei prelua comenzile in timp real si le vei oferi consultanta specializata in decizia lor de cumparare. De asemenea ii vei contacta pe mail sau la telefon pentru solutionarea diverselor situatii aparute in pregatirea documentelor/coletelor.
Vei gestiona comenzile online, ceea ce va implica:
Realizarea, organizarea si arhivarea documentelor necesare desfasurarii activitatii magazinului online;
Vei urmari buna functionare a site-ului, semnaland in timp real orice defectiune aparuta, venind cu propuneri de imbunatatire si inovare;
Vei administra baza de date cu produse online, atat actualizarea stocului, incarcarea produselor pe site cu toate informatiile necesare;
Vei realiza si finaliza comenzile si te vei ocupoa de expedierea lor catre client prin curierii agreati;
Alte activitati care sa asigure buna desfasurare a departamentului online

Echipa noastră se află într-o continuă creștere, iar managementul companiei sprijină în mod constant dezvoltarea personala și profesională a fiecarui membru în cadrul unui mediu relaxant și prietenos. Motivarea echipei este o componentă importantă a organizației, din acest motiv beneficiile și integrarea fiecărui coleg în cadrul firmei sunt repere ce ne ghidează activitatea zilnică de echipă unită, inovativă și performantă.

Publicat 10 mai 2022 Reactualizat 17 mai 2022 Expiră 9 iun. 2022