Consultant Vanzari (lucrator comercial)

Oraș de lucru
Departamente
Salariu 2000 - 2500 RON
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Descrierea jobului

Fumezi.com – lider pe piata de tigari electronice si a diferitelor produse pentru fumatori (tigari electronice si accesorii, tutun de rulat si accesorii, narghilele si accesorii).

Candidatul ideal ar trebui sa indeplineasca urmatoarele cerinte:
- sa initieze cu usurinta interactiuni cu persoane noi;
- sa fie orientat catre rezultate, avand capacitatea de a lucra atat independent cat si in cadrul unei echipe;
- sa aiba un aspect ingrijit, limbaj civilizat si dezvoltat, rabdare si bun simt;
- sa aiba capacitatea de a invata permanent lucruri noi;
- sa aiba insusiri de personalitate: seriozitate/responsabilitate, loialitate, hotarare, adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitiva;
- sa aiba calitati psihice necesare (spirit de observatie, rabdare, viteza de reactie, capacitate de comunicare etc.);
- sa vorbeasca limba engleza la nivel mediu;
- sa fie apt din punct de vedere medical;
- sa nu aiba antecedente penale.

Responsabilitati/atributii:
– administrarea magazinului si folosirea timpul de munca exclusiv pentru indeplinirea sarcinilor de serviciu, in acest sens, nu se ocupa in timpul de munca de activitati care nu sunt cuprinse in atributiile si indatoririle sale ori nu sunt dispuse de sefi ierarhici;
– sa asigure vanzarea produselor companiei parcurgand toti pasii de vanzare, de la identificarea nevoilor clientului si consilierea acestuia in alegerea produsului potrivit, pana la incasarea contravalorii produselor achizitionate si operarea acestora in sistemul nostru de contabilitate;
– mentinerea relatiei cu clientii existenti si furnizarea catre acestia a suportului post vanzare;
– sa consilieze clientii in scopul satisfacerii nevoilor acestora privind produsele din magazin;
– sa mentina un mediu de lucru ordonat, curat si esthetic in magazin;
– sa raspunda de inchiderea zilnica a vanzarilor din magazin, atat pe casa de marcat cat si in programul intern de gestiune, reprezentand rapoartele zilnice Z;
– receptionarea marfii si verificarea acesteia conform facturii sau a avizului de insotire a marfii (aranjarea si pastrarea notelor de intrare receptie);
– realizarea targhet-ului lunar de vanzari;
– este direct raspunzator(e) de indeplinirea intocmai a atributiilor si prevederilor sarcinilor de serviciu stabilite in fisa de post;
– sa fie cinstit(a), loial(a) si disciplinat(a), dand dovada in toate imprejurarile de o atitudine civilizata si corecta fata de toate persoanele cu care intra in contact.

· Oferim:
– oportunitatea de a lucra intr-un mediu competitiv, profesionist si de dezvoltare profesionala;
– pachet salarial atractiv format din salariu fix (2.000 – 2.500 lei net) + bonusuri in functie de performante;
– suport permanent din partea echipei pentru identificarea si rezolvarea problemelor care pot aparea in desfasurarea activitatii.
Publicat 30 iun. 2021 Reactualizat 28 iul. 2021 Expiră 30 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos