Publicat 20 Ian 2016 | Reactualizat 17 Feb 2016 | Expiră 21 Feb 2016

Consultant vanzari / Inginer aplicatii mese taiere

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Este o persoana integra cu cei 7 ani de acasa
• Este dispus si capabil sa invete, nu are nevoie de experienta in domeniul taierii termice
• Are studii superioare tehnice
• Cunoaste limba engleza la nivel cel putin mediu, poate sa inteleaga texte tehnice in engleza si sa comunice cu furnizorii, in scris si vorbit
• Este disponibil sa calatoreasca si are permis de conducere categoria B
• Este harnic si ordonat, ii place sa munceasca si se organizeaza bine
• Are spirit de initiativa si vine cu idei si solutii
• Lucreaza bine in echipa si nu ezita sa ofere ajutor colegilor
• Ii place sa interactioneze cu clientii si poate sa explice conceptele tehnice si pe intelesul celor care nu au pregatire in domeniu
• Se descurca cu usurinta pe PC si invata repede programe noi

Descrierea jobului

Scop: Vanzari si suport tehnic pentru sisteme de taiere cu plasma si oxigaz, marca Koike si Swift-Cut

Responsabilitati:

• Cauta clienti noi pentru sisteme de taiere si pastreaza legatura cu cei existenti
• Le ofera acestora consultanta tehnica pentru a alege sistemul potrivit
• Pregateste documentatia: prezentari tehnice, oferte, contracte, etc. de obicei trebuie sa preia informatiile din limba engleza;
• Este la curent cu noutatile din domeniu si le prezinta clientilor si colegilor
• Organizeaza demonstratii, prezentari de produse, vizite la clienti, pregateste mostre de taiere conform specificatiilor clientilor
• Organizeaza si participa efectiv la trainingul initial si punerea in functiune pentru sistemele vandute
• Ofera suport tehnic clientilor si colegilor

Beneficii

• Salariul fix + comision
• Laptop, telefon, masina pentru deplasari
• Participarea la trainguri

CM METAL Trading SRL din Timişoara este recunoscută în domeniul sudării şi tăierii de 21 de ani. Comercializam si oferim service pentru aparate de sudare Fronius, mese de taiere Koike si Swift-Cut, sisteme de taiere cu plasma Hypertherm. Suntem un business de familie cu o echipa de profesionisti unita.

Daca vrei sa ni te alaturi trimite-ne CV-ul tau (cu poza si cont de Facebook) si o scrisoare de intentie pe email la angajari@cmmetal.ro, in atentia doamnei Pia Matei, pana in 29 februarie 2016.

Expirat
Consultant vanzari / Inginer aplicatii mese taiere  -  CM Metal Trading SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles