Publicat 04 Ian 2019 | Reactualizat 01 Feb 2019 | Expiră 04 Feb 2019

Consultant Vanzari / Casier / Depozitar - BUCURESTI

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii medii (reprezinta un plus)
- Disponibilitate de a lucra in ture si in weekend (magazinul se afla situat in mall)
- Persoana muncitoare si responsabila
- Orientat spre ai ajuta pe ceilalti
- Atitudine pozitiva si orientata catre rezultat
- Dornica sa comunice cu clientii si sa ii ajute

Descrierea jobului

LC Waikiki Romania angajeaza pentru magazinele sala din Bucuresti- Consultant Vanzari, Depozitari si Casier.

- Asigură expunerea produselor şi a celorlalte materiale vizuale in magazin
- Îmbrăca manechinii din raion/vitrine şi urmăreşte actualizarea etichetelor
- Urmăreşte obiectivele magazinului, lunar, săptămânal şi zilnic.
- Întâmpina clienţii care intră în magazin, în mod plăcut, zambind.
- Află ceea ce îşi doreşte clientul, îi prezintă produsele, în conformitate cu dorinţa acestuia şi îl îndrumă spre cabină pentru probă.
- Verifică, în mod frecvent cabinele de probă, adună produsele şi umeraşele din cabine
- Prezintă clienţilor combinaţii de produse ce pot asigura vânzări suplimentare.
- Ofera suport clientilor pe toata perioada prezentei lor in magazin

LC Waikiki Retail Company is a leading fashion retail company with a turnover of $ 4 billion. LC Waikiki’s journey started in France in 1985, continuing after 1997 as a Turkish brand under the umbrella of LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Ticaret A.S.

Today LC Waikiki trades in more than 900 stores in 42 countries, with the company’s philosophy that “Everyone Deserves to Dress Well” enabling people to enjoy accessible fashion through quality products at affordable prices.

The LC Waikiki brand is a collection of fashion for women, men and children, with its own stores established in countries across Eastern Europe, Middle East, Russia, CIS countries and Turkey.

There are nearly 3000 people working at LC Waikiki’s corporate office, more than 42,000 people in Turkey and abroad, with more than 500 job positions throught the company.

LC Waikiki aims to be the one of the 3 most successful ready-made clothing brands in Europe by 2023.”

Expirat
Consultant Vanzari / Casier / Depozitar - BUCURESTI  -  LC Waikiki Retail Ro SRL