Publicat 14 Aug 2019 | Reactualizat 24 Aug 2019 | Expiră 13 Sep 2019

Consultant Vânzări Online

1 post

Candidatul ideal

Avem eroi de echipat și, cum se zice în popor, "so much to do, so little time".
Așa că ne căutăm coleg/ă cu poftă de vânzări!

Sună interesant?

Atunci, ne-ar plăcea să știm despre tine că ai:
• Studii medii sau superioare
• Cunoștinte MS Office / Google Docs & Spreadsheet
• Fluență în limba engleză
• Experiență cu sisteme de facturare, platforme CRM si e-commerce (constituie un avantaj)

Ești aproape coleg/ă cu noi dacă dispui de::
• Deschidere pentru înțelegerea produselor și a principiilor de funcționare ale acestora;
• Abilitatea de a te exprima foarte bine în scris și verbal si de a-ți modifica stilul de exprimare în funcție de tipul clientului
• Abilitatea de a negocia termenii în interesul companiei;
• Flexibilitate, rezistență la efort si stres

Descrierea jobului

În Tresa te vei ocupa cu:
• Preluarea cererilor din canalele online și crearea ofertelor aferente
• Preluarea, procesarea și centralizarea comenzilor online
• Preluarea, procesarea și centralizarea retururilor
• Administrarea încasării facturilor emise pe clienții administrați de tine
• Administrarea și dezvoltarea bazei de date cu clienți

Beneficiile noastre pentru tine sunt:
• Pachet salarial competitiv: salariu fix și bonusuri în funcție de atingerea țintelor de vanzari;
• Tichete de masă: primești un card de masă Ticket Restaurant de la Edenred
• Bonus aniversar: avem grijă să-ți oferim o mică atenție de ziua ta
• Discounturi la produse: îți oferim un cod unic de discount, prin care poți cumpăra produsele Tresa la prețuri avantajoase.

"Munca nu a omorât niciodată pe nimeni, dar, părerea mea, de ce să rişti?" - Spunea, cu umor, fostul preşedinte american Ronald Reagan, zâmbind relaxat, în fața unui espresso decofeinizat. O mică schimbare adusă citatului său celebru şi rezultatul ne-ar provoca un pic: Munca, fără echiparea potrivită, nu a omorât niciodată pe nimeni?

Ne-am uita apoi la statisticile Eurostat* şi la situaţia României legată de accidentele de munca fatale și zâmbetul ne-ar dispărea cu totul: 7,1 decese anuale la 100.000 angajati, adică un alarmant loc 1 la nivel european. Iar faptul că in cazul accidentelor non-letale stăm mai bine, conform ESAW (European Statistics on Accidents at Work), nu trebuie să ne bucure. E doar din lipsa declarării acestora. Până la urmă, un deget lipsă poate trece neobservat, un angajat pierdut în câmpul muncii, mai greu. Riscăm sănătatea, siguranţa şi uneori viața oamenilor, dar cităm proverbe din bătrâni, ca: "Meseria e brăţară de aur". Frumos, dar cum rămâne atunci cu echiparea meseriașilor ?

În acest context provocator, şi-a făcut apariţia TRESA, ca soluție de echipare pentru sănătate şi securitate în muncă. Având în spate experienţa unei afaceri românești de familie - GEVE COM S.R.L., cu peste 24 ani vechime, TRESA şi-a propus să contribuie la schimbarea statisticii de mai sus.
Cum?
Îmbunătăţind condiţiile de lucru şi viaţa celor cu profesii grele, periculoase şi solicitante. Află mai multe pe www.tresa.ro/despre-tresa/ !

Consultant Vânzări Online  -  TRESA - Echipamente Work Safety

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles