Publicat 18 Aug 2020 | Reactualizat 15 Sep 2020 | Expiră 18 Sep 2020

CONSULTANT VÂNZĂRI B2B - TRESA - Echipamente de Protecţie

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Avem eroi de echipat și, cum se zice în popor, "so much to do, so little time".
Așa că ne căutăm coleg/ă cu poftă de vânzări!

Sună interesant?

Atunci ne-ar plăcea să știm despre tine că ai:

  • Experienţă in muncă de peste 5 ani;
  • Experienţă în vânzari de peste 3 ani;
  • Studii superioare finalizate;
  • Cunoştinte Microsoft Office / Google Docs;
  • Permis de conducere categoria B de peste 5 ani;
  • Fluență în limba engleza (constituie avantaj);
  • Experiență cu sisteme de facturare, platforme CRM şi e-commerce (constituie avantaj);
  • Experienţă prealabilă în domeniul echipamentelor de protectie (constituie avantaj);
Ești aproape coleg/ă cu noi dacă dispui de:
  • Abilități tehnice pentru înțelegerea produselor şi a principiilor de funcționare ale acestora;
  • Abilitatea de a te exprima foarte bine în scris şi verbal şi de a-ţi modifica stilul de exprimare în funcţie tipul clientului;
  • Abilitatea de a negocia termenii in interesul companiei;
  • Dorinţa de a te dezvolta în domeniul vânzărilor (cursurile anterioare constituie avantaj)
  • Flexibilitate, rezistenta la efort si stres

Descrierea jobului

În Tresa te-ai ocupa cu:

  • Dezvoltarea portofoliului de prospecţi / clienţi;
  • Fidelizarea şi administrarea clienţilor din portofoliul alocat;
  • Monitorizarea cererilor şi ofertelor aferente, urmărind evoluţia acestora;
  • Monitorizarea comenzilor şi / sau a retururilor clienţilor din portofoliul alocat;
  • Administrarea încasărilor facturilor emise pe clientii administraţi de tine;
  • Raportarea activitaţilor şi rezultatelor;
Beneficiile noastre pentru tine sunt:
  • Pachet salarial competitiv: salariu fix și bonusuri în funcție de atingerea ţintelor de vânzări;
  • Tichete de masă: îți oferim un card de masă Ticket Restaurant de la Edenred;
  • Telefon, laptop şi masină de serviciu;
  • Bonus aniversar: avem grijă să-ți oferim o mică atenție de ziua ta;
  • Discounturi la produse: Primești un cod unic de discount, prin care poți cumpăra produsele Tresa la prețuri avantajoase;

"Munca nu a omorât niciodată pe nimeni, dar, părerea mea, de ce să rişti?" - Spunea, cu umor, fostul preşedinte american Ronald Reagan, zâmbind relaxat, în fața unui espresso decofeinizat.

O mică schimbare adusă citatului său celebru şi rezultatul ne-ar provoca un pic: Munca, fără echiparea potrivită, nu a omorât niciodată pe nimeni?

Ne-am uita apoi la statisticile Eurostat* şi la situaţia României legată de accidentele de munca fatale și zâmbetul ne-ar dispărea cu totul: 7,1 decese anuale la 100.000 angajati, adică un alarmant loc 1 la nivel european. Iar faptul că in cazul accidentelor non-letale stăm mai bine, conform ESAW (European Statistics on Accidents at Work), nu trebuie să ne bucure. E doar din lipsa declarării acestora. Până la urmă, un deget lipsă poate trece neobservat, un angajat pierdut în câmpul muncii, mai greu.

Riscăm sănătatea, siguranţa şi uneori viața oamenilor, dar cităm proverbe din bătrâni, ca: "Meseria e brăţară de aur". Frumos, dar cum rămâne atunci cu echiparea meseriașilor ?

În acest context provocator, şi-a făcut apariţia TRESA, ca soluție de echipare pentru sănătate şi securitate în muncă. Având în spate experienţa unei afaceri românești de familie, cu peste 24 ani vechime, TRESA şi-a propus să contribuie la schimbarea statisticii de mai sus.

Cum?

Îmbunătăţind condiţiile de lucru şi viaţa celor cu profesii grele, periculoase şi solicitante. Află mai multe pe www.tresa.ro/despre-tresa/ !

Misiunea Tresa

  • Să creștem productivitatea companiilor partenere, optimizând condițiile de lucru ale angajaților acestora;
  • Să protejăm sănătatea și viața celor cu profesii grele, periculoase și solicitante, echipându-i corespunzător.

Valori urmate

  • Concentrare permanentă pe nevoile pieței și partenerilor
  • Interacțiune deschisă și onestă
  • Învățare continuă
  • Adaptabilitate la schimbare
  • Responsabilitate

Expirat
CONSULTANT VÂNZĂRI B2B - TRESA - Echipamente de Protecţie  -  Geve Com SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles