Consultant Turism si Evenimente

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cerinte obligatorii :
- Studii superioare;
- Cunostinte de geografie;
- Foarte bun cunoscator al limbii romane (vorbit, scris);
- Limba engleza;
- Initiat in Outlook, Word, Power Point, Excel.

Candidatul ideal:
- Experienta minimum 3 ani in turism;
- Excelente abilitati de comunicare;
- Orientare catre client – follow-up, feedback;
- Meticulos, responsabil.

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
- Gestionarea unui portofoliu complet de servicii turistice: pachete, cazari, evenimente, ticketing, etc.;
- Operare in sistemele de rezervari;
- Creare de oferte turistice standard si tailor made;
- Comunicare activa cu clientul;
- Corespondenta cu parteneri interni si externi;
- Emiteri documente de calatorie (vouchere, bilete de avion, asigurari de calatorie);
- Operare in CRM;
- Operare in sistemul back-office (gestionare rezervari, facturare).

Ce oferim:
- pachet de salarial motivant (salariu fix + bonus de performanta);
- asigurare medicala;
- pachet de reduceri pentru vacante;
- training conform nivelului de instruire;
- echipa profesionista;
- colectiv tanar, prietenos si foarte dinamic;
- laptop, telefon;
- asigurare de sanatate.

Cu o activitate de peste 20 de ani pe piata locala si aproximativ 100 000 de pasageri deserviti anual, Grupul Aerotravel este unul dintre cei mai importanti jucatori din industrie din Romania.
Din Grupul Aerotravel fac parte companiile Aerotravel, Aerovacante si Cruise Hub, fiind prezent prin agentii proprii in Bucuresti, Brasov, Sibiu, Cluj-Napoca, Timisoara, Oradea.
Incepand din anul 2000, Aerotravel este membru Lufthansa City Center, iar, din 2018, membru Travel Leaders. Prin aceste parteneriate globale, Aerotravel si-a extins capabilitatile, putand livra un pachet complet de servicii, la cel mai inalt nivel global.
www.aerotravel.ro
www.fabricadevacante.ro
www.cruisehub.ro
www.aerovacante.ro

Publicat 2 iul. 2021 Reactualizat 30 iul. 2021 Expiră 1 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos