Consultant Telesales

NN Asigurari de Viata 3 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Echipa noastră de Servicii Clienți Telesales își caută colegi!
De ce să te alături echipei NN? E simplu, pentru că NN este cel mai mare jucător din piața asigurărilor de viață și a administrării pensiilor private și suntem determinați să rămânem la vârf!
O adevarată oportunitate de carieră te așteaptă, nu o rata!

De ce ne dorim să vii alături de noi?
- Ai încredere în forțele proprii și vrei constant să te dezvolți;
- Manifești ambiție și dorință de a progresa;
- Ai excelente abilități de comunicare, iti place să vorbești cu oamenii și îți este usor să te pui în locul lor;
- Ești atent(a) la nevoile exprimate și neexprimate ale oamenilor, clienților și ești interesat(ă) să construiești soluții și relații bune, bazate pe acestea;
- Ești o persoană organizată, cu bune abilități de planificare;
- Ești o persoană autonomă, capabilă să rezolve diverse task-uri în mod independent;
- Înveți repede şi aplici ce ai învățat;Esti optimist(ă) și om de echipă.

Ce așteptăm de la tine?
- Student / Absolvent de studii superioare
- Experiența anterioară pe un rol similar reprezintă un avantaj
- Cunoști limba engleză la nivel conversațional

Descrierea jobului

Care vor fi activitățile tale?
- Vei prezenta prudusele și serviciile companiei prin telefon clienților deja existenți, vei oferi consultanță și răspunsuri fundamentate la toate întrebările cliențlor, apoi transformi interesul acestora în vânzare;
- Te vei implica în identificarea celor mai bune soluții pentru solicitările și nevoile clienților, prin colaborarea cu departamentele specializate;
- Vei oferi suport clienților pentru a utiliza NNDirect (aplicația NN dedicată clienților);
- Vei urmări atingerea obiectivului privind rata de succes;
- Vei cunoaște în detaliu produsele și serviciile pe care urmează să le promovezi;
- Vei urmări constant să îți îmbunătățești rezulatele.

Ce îți oferim?
- Oportunitatea de a învăța totul despre asigurările de viață și pensii și despre procesele din companie;
- Salariu fix plus comision acordat în funcție de realizările proprii;
- Program flexibil de 8h/ zi în intervalul 9:00-19:00 (L-V, fără activitate în zilele de Sărbatoare legală);
- Oportunități de carieră în companie;
- Un mediu de lucru plăcut și prietenos;
- Mod de lucru hibrid.

NN este o companie de asigurari si managementul investitiilor, activa in peste 18 tari, cu o puternica prezenta in Europa si in Japonia. Grupul NN din Romania include activitatile NN Asigurari de Viata si NN Pensii, companii lider pe pietele de profil, NN Investment Partners, numarul patru in topul companiilor de administrare a fondurilor mutuale din Romania si, incepand din 2020, si asigurari generale prin NN Asigurari SA.

Valorile NN sunt: ne pasa, suntem transparenti, ne dedicam. Acestea sunt expresia lucrurilor noastre dragi, a ceea ce credem si a obiectivelor noastre. Ne unesc si ne inspira. Si ne determina comportamentul zi de zi. La NN, consideram ca putem contribui la prosperitatea societatii si la stabilitatea economiei locale prin intelegerea si aplicarea in activitatea de zi cu zi a tendintelor globale care isi pun amprenta asupra evolutiei societatii, respectiv asupra vietii generatiilor actuale si viitoare. Ne asumam responsabilitatile etice, sociale si ecologice si utilizam resursele si expertiza NN pentru a ajuta societatea sa evolueze sustenabil. Ne implicam in identificarea solutiilor care raspund problemelor societatii romanesti si sustinem implementarea acestora ori de cate ori avem ocazia. Prin produsele si serviciile NN ne propunem sa ajutam oamenii sa-si creeze premisele unui viitor mai bun pentru ei si familiile lor. Implicarea in programe care ofera ajutor si “Sanse la viata” persoanelor aflate in dificultate este pentru noi o componenta fireasca a rolului pe care ni l-am asumat, completand atentia pe care o acordam clientilor nostri.

NN Romania in cifre: 2,2 milioane clienti unici de asigurari de viata, pensii obligatorii si pensii facultative Cote de piata decembrie 2020: • Asigurari de viata: 30% • Pensii obligatorii (Pilonul 2) - 35,83% in functie de active • Pensii facultative (Pilonul 3) - 52,2% in functie de active

Publicat 25 Ian. 2023 Expiră 24 Febr. 2023