Publicat 11 Ian 2019 | Expiră 11 Feb 2019

CONSULTANT TEHNIC

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare de profil tehnic finalizate;
• experienta de minim 2 ani intr-un post similar din vanzari;
• capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii, atentie distributiva, simt pentru detaliul semnificativ, capacitate rapida de decizie;
• personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta;
• cunostinte avansate de limba engleza;
• cunostinte operare PC (Windows, Microsoft Word si Excel, Internet);
• permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti;
• prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
• urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial, anual;
• participarea la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora.
( stabileste si participa la intalnirile cu clientii si/sau cu furnizorii, intocmeste documentatia premergatoare intalnirilor,redacteaza rapoartele si procesele-verbale dupa intalniri, intocmeste documentele comerciale,inregistreaza la zi miscarile de stocuri in fisele de magazie si le preda departamentului contabilitate)
• asista directorul comercial la intalniri si negocieri;
Identificarea necesitatilor tehnologice ale clientului in concordanta cu produsele comercializate de firma noastra si participarea la testari

DIAMET SRL si-a inceput activitatea in noiembrie 2005, cu capital privat autohton, dispunand de o gama larga de produse si oferind solutii adecvate la diversele probleme industriale.

Dispunem de o retea extinsa de furnizori si tintim spre o colaborare cat mai stransa cu clientii nostrii. Caracteristicile principale care ne definesc sunt promptitudinea si profesionalismul (termene de livrare scurte, preturi avantajoase). Furnizorul nostru cel mai important este reprezentat prin firma DIJET - Japonia – fiind unici distribuitori in Romania. Firma DIJET ofera o gama larga de freze, scule freze monobloc (otel rapid, carbura) si placute amovibile. Pentru strunjire va punem la dispozitie produse oferite de furnizori precum DIJET si KYOCERA; pentru gama de panze de debitat avem ca furnizor WESPA – Germania; pentru ceramic avem ca furnizor NTK – Japonia

Expirat
CONSULTANT TEHNIC  -  DIAMET SRL