Publicat 14 Aug 2019 | Reactualizat 21 Aug 2019 | Expiră 13 Sep 2019

CONSULTANT TEHNIC SI COMERCIAL

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în Vanzari, Marketing, Inginerie, Prelucrarea lemnului / PVC, Specialisti / Tehnicieni

Candidatul ideal

Anul 2018 a fost un an extraordinar , am crescut vanzarile cu 20 % . In anul 2018 am investit peste 300.000 euro pentru realizarea celei mai moderne ascutitorii din Romania . De aceea avem nevoie in echipa noastra de oameni harnici si cu initiativa .
Cum trebuie sa fie persoana ?

  • Sa aiba atitudine de vanzator .
  • Sa fie dispus sa invete .
  • Sa fie de gasca .
  • Sa fie harnic sau harnica :) .
  • Cunoastere minimala despre sculelele folosite de fabricile de mobila. .
  • Deplasari de 3 4 zile /saptamana .
  • Experienta in vanzare de produse la fabrici de mobila . .

Descrierea jobului

  • Strange informatii despre posibili clienti si introduce datele in CRM.
  • lista de posibili clienti este bine stabilita .
  • Da telefoane , e-mail-uri si face vizite la clienti (fabrici de mobila) .
  • Pregateste ofertele si negociaza preturile de vanzare.
  • Vinde scule si servicii de ascutire pentru industria lemnului .
  • Se ocupa de incasarea facturilor .
  • Ajuta colegii si clientii firmei .
  • Noteaza atat discutiile telefonice cat si cele facute la sediul clientului in CRM.

SC Technowood SRL a fost infiintat in anul 2004, in Brasov. Suntem 12 colegi si ne mandrim cu faptul ca suntem printre primii 10 distribuitori de scule profesionale din Romania . Lucram cu aproximativ 700 de firme anual. Detinem in stoc mai mult de 1000 de repere, cu o valoare de peste 150.000 Euro. Suntem proprietarii celui mai mare shop online de scule din Romania, www.sculelemn.ro si avem investiti 300.000 euro intr-o ascutitorie de scule foarte moderna .
Incepand din anul 2014 am devenit reprezentantii unici pe teritoriul Romaniei ,a sculelor profesionale marca FABA, din Polonia, firma infiintata in 1947, cel mai mare producator de scule din Polonia, cu un efectiv de peste 340 de angajati in 4 hale de productie, intinse pe o suprafata de 4 hectare.

CONSULTANT TEHNIC SI COMERCIAL  -  Technowood SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles