Consultant Sustenabilitate

BuildGreen 2 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Consultant sustenabilitate

Ne marim echipa! Asadar, daca esti o persoana foarte bine organizata, cu bune abilitati de comunicare, cu o atitudine pozitiva si deschisa, dornica de a asimila informatii noi, atunci te asteptam cu drag in echipa noastra!

Nu este neapărat necesara o experiența anterioara în domeniu însa dorim sa ne poți ajuta cu realizarea documentațiilor necesare evaluărilor BREEAM (Building Research Establishment’s Environmental Assessment Method) și LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) numite si “certificări de clădiri verzi”.

Sistemele de evaluare BREEAM, LEED, WELL și EDGE sunt instrumentele pe care le folosim în activitățile noastre pentru a atinge scopul de sustenabilitate.

Ce căutăm?
Poți verifica dacă jobul este pentru tine:

Obligatoriu:

• Știi Engleza la un nivel foarte bun (B2 citit și scris)?
• Ai o gandire analitica și esti atent la detalii?
• Te interesează clădirile sustenabile?
• Esti o persoana rabdatoare?
• Ești o fire responsabilă și te poti automotiva?
• Te adaptezi ușor și iei decizii rapide?
• Te descurci usor in MsOffice (Word, Excel, Powerpoint), Revit, AutoCAD?
• Esti proactiv, îti place sa cauți și să propui soluții?

RESPONSABILITATI:

• Editare, introducere, formatare, traducere texte, date si grafice
• Vei analiza și identifica modalități de îmbunătățire a eficienței consumului de energie
• Organizare, analize și validarea corectitudinii documentelor
• Vei învăța cum ar trebui sa se proiecteze, construiască și opereze o clădire “sustenabila”
• Gestionarea activităților de certificare a proiectului
• Consultarea documentației de proiectare
• Actualizeaza baza de date (grafice, analize, rapoarte)
• Actualizarea/îmbunătățirea modelelor de studii.
• Documente suport: scrisori, ghiduri
• Cercetare si documentare / Intocmirea de rapoarte specifice
• Vei avea o contribuție importanta la proiecte diverse, complexe și de impact.
• Vei raspunde de organizarea activitatilor care faciliteaza buna desfasurare a proiectelor

Ne vom asigura ca vei primi indicații precise pentru fiecare task în parte. In plus, vei beneficia permanent de suportul unui Coordonator care te va ajuta oricând ai nevoie.

Descrierea jobului

CERINTE GENERALE:

• Aptitudini foarte bune de comunicare scrisa/ orala
• Cunostinte PC: MsOffice (Word, Excel, Powerpoint), Internet; AutoCAD
• Cunostinte avansate de limba engleză;
• Abilitati foarte bune de organizare, prioritizare si planificare cu capacitate de efort sustinut;
• Spirit de echipa, incredere, entuziasm si atitudine pozitiva
• Sa respecte valorile companiei si strategia de comunicare,
• Atitudine orientata spre client, manifestata intr-o maniera politicoasa, profesionista si capacitatea de a gasi rapid solutii
• Experienta pe o pozitie similara (constituie un avantaj)

Suntem interesati de o colaborare pe termen lung!

Daca te regasesti in profilul pe care il cautam, aplica chiar acum si ne vom bucura sa te cunoastem si sa lucram impreuna.

Locatie:
Cotroceni Business Center, 7 Iuliu Maniu Blvd., 061072, Bucharest, Romania

Program de lucru:
Luni - Vineri, 8:30- 17:30 (pauza pranz 1 ora).

Beneficii:
Salariu oferit: 3500 - 5500 net in functie de cunostiinte, experienta si expertiza
- pachet premium asigurare medicala in sistemul privat
- telefon, laptop
- bonusuri salariale
- bonuri de masa

Daca doresti sa iei parte la calatoria de succes a echipei noastre, aplica acum pentru pozitia de Consultant Sustenabilitate.

Va dorim mult succes!

Founded in 2010, BuildGreen was the first company in Romania to offer sustainable building consulting services and, to date, it is the leading consultant in the field of sustainable development and certification. BuildGreen provides the complete set of consulting services for the design, development and certification of sustainable buildings – from BREEAM and LEED certification services to dynamic simulation modeling, life cycle costing (LCC) and assessment (LCA), as well as full green building design support. Having the constant goal to provide a high-quality and professional service for the building and construction industry, BuildGreen achieved an outstanding track record in Romania: The largest portfolio of projects in the country (over 30 buildings successfully certified to date) and the highest success rate in the market (all certification processes reached the levels targeted by the clients, all certifications had a minimum Very Good/Gold level, whereas 25% of the certified projects achieved superior levels – Excellent). BuildGreen also stands for the highest certification level ever obtained by a building in Romania – BREEAM Excellent.

Publicat 12 Sept. 2022 Expiră 12 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.