Consultant software WinMENTOR/ERP

scribsoftware.ro - 1 poziție
Oraș de lucru
Buzias, Deta și alte 3
Tipul job-ului
Salariu 4000 - 4500 RON
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • studii superioare profil IT si/sau economic;
  • cunoștințe ale aplicației WinMENTOR sau un alt sistem ERP (minim 3 ani de lucru cu un sistem ERP);
  • bune cunoștințe de contabilitate si gestiune (experienta 5 ani in contabilitate(pana la balanta, salarii, declaratii, gestiuni de stocuri));
  • cunostinte economice si de business: sa intelegi un flux de lucru intr-o firma
  • cunoștințe bune de Windows, MS Office (Excel)
  • cunoștințe de baza in SQL Query , lucrul cu baze de date (MSSQL, Oracle, MySQL,PostgreSQL);
  • bune abilitați de relaționare și comunicare;
  • aptitudini pentru concepere documente, documentatii, proceduri, cunostinte de tehnoredactare;
  • constituie avantaj cunostinte minime hardware: testare imprimanta, casa de marcat (conectare la PC, instalare driver, verificare), modificare viteza la un port COM, ping in retea, modificare IP, etc
  • capacitate rapidă de asimilare a informațiilor noi
  • capacitate de lucru cu mai multe proiecte simultan și în condiții de stres
  • abilități de lucru în echipă
  • amabil, politicos, comunicativ, sociabila
  • orientat către clienti si nevoile acestora, dornic să ajute;
  • capacitatea de a relaționa usor cu persoane necunoscute;

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • oferă suport telefonic sau on-line (suport remote) clienților noștri pentru aplicatiile comercializate. Acestia se află intr-una din cele 2 stadii majore ale utilizarii unei aplicatii :
    • au achizitionat recent aplicatia si au nevoie de ajutor pentru punerea in functiune (implementare) a sistemului
    • lucreaza cu aplicatia, dar au nevoie de ajutor (service) pentru anumite operatiuni specifice, pentru remedierea unor necorelatii aparute, ... diverse situatii.
  • în timpul liber studiază aplicațiile comercializate de către firma;
  • descrie procese de lucru legat de aplicațiile comercializate sau interne ale firmei.
  • întocmește documentație legat de modul de operare a aplicațiilor specifice unui client sau în general;
  • face prezentari ale aplicatiile la clienti existenti sau potentiali;
  • realizeaza, impreuna cu clientul, analiza cerintelor de functionale ale clientului si redacteaza documentulul de analiza.
  • întocmeste specificatiile de dezvoltare pentru adaptarea solutiei conform cerintelor clientului;
  • testază soluțiile oferite clienților și aplicația;
  • realizeaza traning-ul utilizatorilor pe solutia dezvoltata/implementată;
  • instalează, configurează și pregăteste sistemul pentru go-live;
  • configureaza rapoartele specifice si formularele de lucru
  • se documenteaza si informeaza clientii privind noutatile aparute în solutia informatica;
  • introduce in aplicatiile interne activitatile desfasurate in cadrul proiectelor;
  • Mentine o buna relatie cu clientul pe toata durata proiectului si ulterior;
  • Disponibilitate pentru activități pe teren (la sediul clienților) și la delegații
CE ITI OFERIM?
  • Salariu fix plus bonusuri in functie de performanta.
  • Bonuri de masa;
  • Training constant;
  • Program de lucru business hours (9 to 5:30);
  • Zile concediu de odihna suplimentare in functie de vechimea in firma;
  • Alte beneficii: abonament sala, asigurare de sanatate, etc;
  • Un loc de munca ultramodern cu posibilitati de dezvoltare;
  • Colegi de lucru dinamici si comunicativi;
  • Contract pe perioada nedeterminata;

Scribsoftware este o companie dinamică, preocupata permanent cu dezvoltarea și identificarea celor mai noi solutii software si hardware, care să vină în întâmpinarea cerințelor tot mai sofisticate ale mediului de afaceri. Suntem specializați în analizarea, dezvoltarea, comercializarea, implementarea soluțiilor informatice de business.
Publicat 13 oct. 2021 Reactualizat 12 nov. 2021 Expiră 12 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos