Publicat 14 Feb 2019 | Reactualizat 21 Feb 2019 | Expiră 24 Feb 2019

Consultant Servicii Tehnice (92947)

1 post |  Aplicare externa
Ai aplicat
Expirat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinţe

  • Educaţie necesară: Studii universitare cu diploma de absolvent, specializare tehnică;
  • Experienţă practică necesară: Minim 5 ani în domeniul respectiv constituie un avantaj;
  • Cunoştinţe obligatorii cerute de legislaţie: Reglementări ANRE specifice activităţii de furnizare/distribuţie a energiei;
  • Cunoştinţe limbi străine: Limba engleză constituie un avantaj;
  • Cunoştinţe IT: MS Office: Word, Excel, PowerPoint, Outlook;
  • Altele: Disponibilitate de adaptare a programului de lucru la cerinţele postului; abilităţi de prezentare excelente; orientare catre client; abilităţi analitice şi conceptuale bune; disponibilitate de a călători; nivel ridicat al angajamentului şi orientare către lucrul în echipă.

Descrierea jobului

Responsabilităţi

  • Consilierea clienţilor cu privire la procesele de acces şi racordare la reţeaua de energie electrică şi /sau gaze naturale inclusiv formularea şi transmiterea răspunsurilor scrise în cazul în care clienţii se adresează pe canale de comunicare scrise;
  • Preluarea, analiza şi iniţierea fluxului pentru asigurarea accesului la reţeaua de energie electrică şi/sau gaze naturale colaborând cu departamentele de specialitate din cadrul Operatorului de Distribuţie;
  • Monitorizarea clienţilor aflaţi în stadiul organizărilor de şantier în vederea acordării de consultanţă necesară trecerii în condiţii definitive de alimentare cu energie;
  • Urmărirea transmiterii de către operatorul de distribuţie, în timpul cel mai scurt, a convenţiilor de exploatare;
  • Informarea continuă a departamentelor de vânzări cu modul de programare a contoarelor electronice;
  • Transmiterea către operatorul de distribuţie a datelor necesare încheierii contractului de distribuţie pentru un nou client eligibil;
  • Analiza consumatorilor racordaţi din instalaţiile unui consumator principal şi acordarea suportului necesar personalului de vânzări.
Ce oferim
  • Pachet salarial atractiv;
  • Bonus de performanţă;
  • Tichete de masă;
  • Asigurare privată de sănătate;
  • Pensie facultativă;
  • Prima de vacanţă.

Descrierea companiei

E.ON
E.ON este o companie internaţională privată de energie. Cei 40.000 de angajaţi situaţi în 13 ţări lucrează zilnic la inovaţii tehnice şi soluţii pentru clienţi uşor utilizabile în vederea unei noi lumi energetice. Ca primă companie energetică din Europa ne focusăm prin cele trei arii business, reţele energetice, energii regenerabile şi soluţii clienţi în mod consecvent asupra energiei viitorului.

E.ON Servicii Clienţi

Grupul E.ON în România este activ pe piaţa locală de energie în domeniile furnizării şi distribuţiei de gaze naturale şi energie electrică. Deservind circa 3 milioane de clienţi din 20 de judeţe din partea de nord a ţării, E.ON România este unul din liderii pieţei de energie din România. E.ON Servicii Clienţi integrează într-o platformă de servicii comune activităţi specifice relaţiilor cu clienţii pentru compania E.ON Energie România, precum şi pentru alte companii ale Grupului E.ON în Romania. Activităţile se referă în principal la relaţionarea cu clienţii casnici, serviciu oferit prin toate canalele de interacţiune cu aceştia.

Departament
Căutăm pentru departamentul nostru Asistenţă şi Soluţionare Cereri Clienţi în Timişoara un/o Consultant Servicii Tehnice

Ai aplicat
Expirat
Consultant Servicii Tehnice (92947)  -  E.ON Servicii Clienţi

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles