Consultant servicii direct marketing sau telesales B2B

S.C. DOINGBUSINESS.RO SRL 7 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

NE MARIM ECHIPA de TELEMARKETING si TELESALES!

Daca vrei sa lucrezi intr-o echipa dinamica, in care sa-ti faci o cariera si esti o persoana orientata spre performanta, te invitam in echipa noastra, unde activitatea de telemarketing este intotdeauna interesanta.

Vei avea posibilitatea de a intra in contact cu cele mai mari companii, sa construiesti alaturi de noi bazele unei cariere profesionale descoperind diverse domenii de activitate si industrii si sa-ti dezvolti abilitatile de comunicare si relationare!

Stii o limba straina la nivel avansat? Atunci este si mai bine.
Vei avea ocazia sa te implici si in alte proiecte internationale ale companiei!

Cautam pentru proiectele noastre atat vorbitori foarte buni de limba Romana cat si vorbitori de limba Engleza, Italiana, Maghiara, Bulgara, Sarba, Croata si /sau Albaneza.

Ce ar trebui sa stii, sa iți placa sau sa iți doresti?
  • Sa iți placa sa vorbesti si sa comunici usor cu ceilalți;
  • Sa ai cunostințe de Microsoft Office (Word, Excel, Outlook) si de navigare online;
  • Sa ai cunostinte minime si limbaj de business;
  • Experiența in companii de telecomunicații, servicii bancare sau asigurari, IT sau in centre de customer support si call-centere cu activitate B2B este un avantaj;
  • Experiența in vanzari directe sau telesales este de asemenea un avantaj;
  • Sa fii atent la ce spun clienții, sa ai abilitatea de a convinge
  • Sa privesti fiecare proiect ca pe o oportunitate de dezvoltare si sa iți doresti sa inveți permanent lucruri noi;

Descrierea jobului

In ce va consta activitatea ta?
  • Vei contacta telefonic persoane de decizie relevante pentru campaniile clienților nostri. Vei folosi scripturi si vei avea training pentru fiecare campanie.
  • Prezinti la telefon avantajele solutiilor oferite de clientii nostri companiilor locale sau internaționale;
  • Oferi informații relevante despre evenimente de afaceri, campanii, proiecte etc;
  • Urmaresti in tot ce faci realizarea obiectivelor stabilite.

Ce iți oferim?
  • Un program de lucru flexibil de 4 / 6 / 8 ore la birou sau de acasa;
  • Training pentru promovarea la telefon a serviciilor oferite de cele mai importante companii din Romania, pentru proiecte de research si actualizare a informațiilor in baza noastra de date despre companii;
  • Posibilitatea de a lucra in proiecte de comunicare business-to-business pentru top 3 companii din IT & C, logistica si curierat, top 3 in industria auto, sau alte industrii importante.
  • Mediu dinamic, atmosfera prietenoasa, echipa tanara;
  • Salariu fix, completat cu importante bonusuri de performanța

DOINGBUSINESS.RO este una din principalele companii locale specializate in comunicare multimedia business-to-business (portaluri de afaceri, publicatii, evenimente, servicii marketing direct etc).
Cu o experienta de peste 15 ani de activitate pe piata de comunicare, DOINGBUSINESS.RO si-a creat reputatia unei companii serioase, care pune accent pe calitatea si profesionalismul serviciilor oferite clientilor si partenerilor sai, care formeaza si stimuleaza angajatii sa se dezvolte pe plan profesional.
Iti oferim posibilitatea de a lucra in cadrul unei echipe de profesionisti, pentru proiecte interesante in domeniul comunicarii B2B.
Pentru mai multe detalii, viziteaza portalurile noastre www.doingbusiness.ro, www.kompass.com.

Publicat 8 Iun. 2022 Reactualizat 22 Iun. 2022 Expiră 8 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.