Consultant regional vânzări

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Descrierea jobului

Candidatul ideal
  • Înclinaţii tehnice, în vederea asimilării uşoare a cunoştinţelor despre produse
  • Motivaţie foarte mare pentru a activa în piete din diferite industrii, in care se utilizeaza feronerii, organe de asamblare, masini electrice si alte accesorii de nivel calitativ ridicat
  • Cunoașterea domeniului tâmplărie din aluminiu, otel si PVC, constructiilor si confectiilor metalice constituie un avantaj
  • Orientare către client și către rezultate
  • Dorinţa de dezvoltare a relațiilor de calitate cu clienţii
  • Abilităţi PC (Microsoft Office)
  • Sarguincios, capabil de automotivare, dornic sa se dezvolte personal si profesional
  • Disponibilitate pentru deplasări în afara orașului de reședință
  • Bune abilități de comunicare scrisă şi orală în limba română

DESCRIERE JOB
Consultantul de vânzări este responsabil pentru câștigarea de noi clienți, dezvoltarea și menținerea clienților profitabili din regiunea alocată în vederea consolidării poziției companiei Schachermayer, ca unul din liderii pieței de profil din România.

RESPONSABILITĂȚI
  • Dezvoltă și menține excelente relații pe termen lung cu partenerii companiei
  • Îndeplinește lunar target-ul alocat de volum, număr de clienti, cifră de afaceri si adaos comercial
  • Stabilește condițiile comerciale cu partenerii din zona alocată și urmărește îndeplinirea obiectivelor
  • Contactează activ noi clienți, cu scopul introducerii in portofoliul companiei
  • Realizează acțiuni periodice de fidelizare pentru clienții deja existenți
  • Măsoară și urmărește periodic nivelul de satisfacție al clienților
  • Asigură soluționarea problemelor în relația cu clienții și ridică problemele nerezolvate la nivel superior
  • Asigură maximum de vizibilitate pentru brand prin prezenţa la client şi promovarea imaginii
  • Asigură o prezentare puternică şi de valoare a produselor şi serviciilor companiei
  • Urmărește efectuarea plăților de către client
  • Întocmește rapoartele de activitate
BENEFICII
  • Stabilitate ca urmare a unei tradiții de 183 de ani
  • Existența unui potențial însemnat și a unor clienți existenți în zonele alocate
  • Comisioane transparente în timp real
  • Concediu de inceput 25 de zile lucratoare
  • Primește know-how tehnic și de vânzări – proces riguros în inducție; instruiri regulate de vânzări și tehnice
  • Posibilități de avansare – toți managerii noștri sunt promovați din interior
  • Suport tehnic si logistic de nivel ridicat, confirmat prin gradul de stisfactie al clientilor
  • Independență în luarea deciziilor (ofertare, negociere, finalizare) – în limitele respectării procedurilor si strategiilor companiei

Schachermayer este o casă de comerț ce se numără printre cele mai de succes firme de familie din Austria. Are o tradiție de peste 183 de ani în Austria și 18 ani în România pe piața producătorilor premium, dezvoltând continuu soluții moderne și inovatoare – pe baza uneia dintre cele mai rapide și moderne logistici din Europa și a unui portofoliu de 150 000 de articole de feronerie și accesorii pentru amenajări interioare și construcții, mașini și utilaje pentru prelucrarea lemnului și metalului.

Publicat 15 oct. 2021 Reactualizat 12 nov. 2021 Expiră 14 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos