Publicat 29 Ian 2019 | Expiră 01 Mar 2019

Consultant recrutare

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Persona activa, organizata, responsabila si punctuala.
Jobul necesita meticulozitate in actualizarea informatiilor si flexibilitate (in situatii urgente se poate sta peste program sau este necesar sa se raspunda la telefon )
Se cere experienta in recrutare/ resurse umane si /sau secretariat.
Sunt necesare bune abilitati de comunicare scris si vorbit, energie si placere in a discuta cu oamenii, fata in fata si la telefon.
Sunt necesare cunostinte avansate de limba engleza, scris si vorbit iar o alta limba straina reprezinta un avantaj.
Se cer cunostinte avansate de Microsoft Office (Excel, Word) si cunostinte PC.
De preferat ca persoana sa aiba curs de resurse umane dar nu este obligatoriu.
Abilitati de munca in echipa, predare in termene limita si capacitate de concentrare.

Descrierea jobului

Inregistrare si actualizare dosar de personal.
Realizare de interviuri face2face si telefonice.
Intocmirea de documente specifice procesului de recrutare si administrare dosar de personal.

Responsabilitati
Preia apelurile telefonice si solutioneaza cererile venite de la aplicanti si clienti.
Intocmeste, publica si urmareste anunturile de angajare pe canale obisnuite.
Realizeaza interviuri si testari ale abilitatilor conform procedurilor.
Selectia de personal conform comenzilor.
Realizeaza traduceri si deplasari/verificari la colaboratori.
Intocmeste documente specifice procesului de recrutare si administrare dosar de personal conform procedurii interne.
Prezinta oferta de munca aplicantilor selectionati.
Actualizeaza registre si realizeaza rapoarte de activitate.

Beneficii
Telefon
Bonus in functie de rezultate
Prima de sarbatori
Posibilitate de avansare si perfectionare

DS Contractors & Services este o companie de recrutare si plasare a fortei de munca. Pentru 2018 avem contracte pentru Marea Britanie si Spania in domeniul naval si constructii civile.

Expirat
Consultant recrutare  -  DS Contractors & Services S.R.L

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles