Consultant&Planificator Financiar in Fonduri de Investitii

David D. Dumitru-alexandru - Asistent In Brokeraj 500 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

• Dispus să-și folosească timpul, abilitățile și energia pentru a excela in domeniu
• Student sau proaspăt absolvent care dorește să se re-specializeze și să facă tranziția către o altă carieră, mult mai dinamică, de tip intraprenorial
• Descurcaret și cu spirit de antreprenor
• Să lucreze într-o ținută business, pentru că aspectul tău este în strânsă legătură cu compania noastră
• Gândire pozitiva și o personalitate deschisă
• Să fie sociabil și atent la detalii
• Cunostințe medii de Microsoft Office

Cautam talente, indiferent de varsta si background educational/ profesional!
Reprezinta un atuu daca ai lucrat in domeniul vanzarilor sau a asigurarilor, fiind o persoana extroverta.

Descrierea jobului

Ai acum sanșa de a face parte dintr-o companie care oferă servicii de planificare financiară personală, unice pe piața din România! Intermediem produse din domeniul bancar, fonduri de investitii si asigurari.

Experienta noilor consultanti nu este necesara, deoarece fiecare consultant beneficiaza de seminarii gratuite pentru dezvoltarea profesionala si un mentor. Durata seminariilor este de 12 saptămâni (bază, dezvoltare, profesie si produse), indiferent dacă ai sau nu cunoștințe despre finanțe sau economie. Vei invata tot ce trebuie să știi despre comunicare, cum să relaționezi cu oamenii și bineînțeles lucruri practice despre domeniul financiar (bursa, fonduri de investitii, asigurari, banci).

Pentru persoanele cu rezultate foarte bune exista oportunitatea de a intra in "Academia de Business", unde timp de 9 saptămâni sunt training-uri axate pe management strategic, creșterea productivitatii, setarea obiectivelor, scalare si recrutare. Ulterior cei mai buni sunt selectati pentru pozitiile de management.

Responsabilitati:

• Discutii 1 la 1 cu clientii (online sau fizic);
• Gestionarea situatiilor in relatiile cu clientii si satisfacerea nevoilor financiare;
• Participarea la seminariile standard ale companiei;
• Implicare de minim 15/20 de ore pe saptamana;

Beneficiile Jobului:
• Iti oferim un mentor personal pentru dezvoltarea ta personala si profesionala.
• Un plan de cariera pentru a avansa pe functiile de management. Avansarile sunt facute strict pe realizari si performante.
• Remuneratia se face in functie de realizari, fara a exista un minim sau maxim. Se lucreaza pe comision.
• Training-uri specifice pentru dezvoltarea abilitatilor (vanzari, psihologie, inteligenta emotionala).
• Team building saptamanal
• Program flexibil

Implicare:

-> PART-TIME: 15-20 ore saptamanal pentru acestă activitate. Se poate lucra în paralel cu locul de munca actual (dacă ai deja unul) sau altă activitate (facultate/master/etc), programul fiind flexibil și stabilit de comun acord.

-> FULL-TIME: 6-8 ore/zi pentru a-ți asigura o crestere substanțială a veniturilor sau pentru a face tranziția de la locul de munca actual

Descrierea companiei

De ce ai incepe colaborarea cu noi?

Deoarece ne intereseaza dezvoltarea si evolutia oamenilor din cadrul companiei si stim ca fara un nucleu puternic si performant nu se poate dezvolta un business. Performanta, respectul reciproc si distractia reprezinta cultura organizationala a echipei.

Viziunea noastra de business este ca in urmatorii 8 ani sa ajungem la un numar de 730.000 de clienti, prin dezvoltarea educatiei financiare din Romania. Incepand acum vei avea posibilitatea de a profita de toate beneficiile acestei cresteri.
Publicat 22 Sept. 2022 Expiră 22 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.