Consultant Junior Fonduri Europene

Omega Trust SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Nivel carieră
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Poate fi si student sau masterand in domenii precum: economie, finanțe, administrarea afacerilor, administrație publica, politici publice, drept sau alte specializări similare;
  • Disponibilitate pentru program full-Time sau min. 30 ore/săptămâna (suntem foarte flexibili pentru a agrea personalizarea orelor si a programului de lucru in funcție de situația academica sau programul de studiu ori perioada examenelor)
  • Competente foarte bune de comunicare si organizare;
  • Pro activ si autonom;
  • Cunoaștere elementara a pachetului Microsoft Office (Excel, Word, Outlook, PowerPoint);
  • Interesat in dezvoltarea unei cariere într-o companie de consultanta;
  • Înțelegere buna a conceptelor economice;
  • Cunoașterea limbii engleze, nivel avansat (scris si vorbit);
  • Dorința de a învață si de a se dezvolta atât profesional cat si personal.

Descrierea jobului

  • Ia parte la dezvoltarea diferitelor etape ale proiectelor;
  • Cercetarea unor teme relevante pentru consultanții seniori;
  • Pregătirea de prezentări si studii de cercetare;
  • Realizare analize de verificare eligibilitate clienți in acord cu programele de finanțare disponibile (eligibilitate client si societate, idee de proiect si investiție vizata, cheltuieli propuse);
  • Identificare linii de finanțare in conformitate cu investiția vizata de client;
  • Suport acordat in cadrul echipei de consultanți in vederea completării documentelor necesare întocmirii dosarului de finanțare, completare secțiuni din cererea de finanțare;
  • Realizare studii si analize de piața relevante in acord cu investiția vizata de client;
  • Va fi direct implicat in pregătirea si implementarea diferitelor proiecte finanțate de UE;
  • Monitorizarea programelor de finanțare nerambursabila;
  • Activități specifice de marketing, promovare aferenta temelor din zona de finanțări nerambursabile;
  • Scrierea de alerte de știri si actualizări relevante pentru clienții noștri.

OMEGA Consulting (parte a OMEGA Trust SRL) este o companie specializată în atragerea de finanțări nerambursabile în domeniile: tehnologie, cercetare-dezvoltare, IT&C și industrie având o vechime de peste 13 ani în piață și un portofoliu amplu de proiecte și experiență aplicată în domeniul fondurilor europene, fondurilor norvegiene și a schemelor de ajutor de stat
Publicat 18 mai 2022 Expiră 17 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos