CONSULTANT IT (Frontend Developer)

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Studii superioare absolvite cu diplomă de licenţă sau echivalentă în domeniile: calculatoare, automatică, informatică, electronică, electrotehnică
Minim 5 ani vechime în dezvoltare software folosind cel puțin una dintre tehnologiile: C#, JavaScript, Angular, React, Vue, algoritmi orientați pe obiect. Cunoștințele de baze de date structurate și NoSQL constituie un avantaj
Limba engleză și cunoştinţe de utilizare a programelor din pachetul Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint), Internet – nivel avansat
Capacitate bună de lucru în echipă, încadrare în termenele stabilite
Bună capacitate de comunicare și relaționare, capacitate de asimiliare de noi informații, spirit de iniţiativă şi creativitate, punctualitate, ordine
Disponibilitate pentru program prelungit şi deplasări cu respectarea prevederilor Legii 53/2003 - Codul muncii

Descrierea jobului

Postul de Consultant IT face parte din cadrul Departamentului Suport IT, Digitalizare. Pentru acest post va fi încheiat contract individual de muncă pe perioadă determinată valabil până la 31 decembrie 2023, cu posibilitate de prelungire.

Obiectivele postului
Dezvoltarea de noi funcționalități în baza de date Cortex
Dezvoltarea de interfețe și interoperabilizarea aplicațiilor utilizate

Principalele responsabilităţi
Asigură buna funcționare a bazei de date Cortex si a aplicației Uniplex
Menține și actualizează funcționalitățile existente și dezvoltă funcționalități noi
Dezvoltă interoperabilități și automatizări pentru aplicații diverse utilizate în ADR Vest, prin scrierea de cod în limbaje specifice de programare
Asigură suport și instruiri pentru utilizatorii ADR Vest, solicitanți, beneficiari de finanțări europene nerambursabile gestionate de ADR Vest
În cazul unor proiecte de dezvoltare software pe care ADR Vest le încheie cu terți, participă la scrierea caietelor de sarcini și urmărește ca livrările să se desfășoare conform contractelor și recepționează produsele livrate, certificând respectarea cerințelor
Testează funcționalitățile dezvoltate intern și pe cele dezvoltate de către terți

Beneficii
Pachet salarial atractiv
Acces la dezvoltare profesională într-o echipă agilă și implicată
Mediu de lucru dinamic și prietenos

Pentru a participa la interviul de preselecţie candidații vor transmite CV și portofoliu de proiecte. Informații suplimentare se găsesc pe pagina web a ADR Vest, la butonul Angajări.

Agenția pentru Dezvoltare Regională Vest (ADR Vest) este un organism neguvernamental, nonprofit şi de utilitate publică, cu personalitate juridică. ADR Vest implementează politica de dezvoltare regională, gestionează programe finanțate din fonduri europene în acest scop, contribuie la atragerea de investiții străine în Regiunea Vest – județele Timiș, Arad, Caraș-Severin și Hunedoara, oferă servicii de suport în afaceri și promovează inovarea.

ADR Vest este Organism Intermediar pentru Programul Operațional Regional 2o14-2o2o în Regiunea Vest și îndeplinește rolul de Autoritate de Management pentru Programul Operațional Regional 2o21-2o27 în Regiunea Vest.

Publicat 5 mai 2022 Reactualizat 4 iun. 2022 Expiră 4 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos