Publicat 06 Sep 2017 | Reactualizat 06 Oct 2017 | Expiră 07 Oct 2017

Consultant in Turism

5 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Christian Tour isi mareste echipa, iar tu ai o sansa acum sa devii colegul nostru.
Ne intereseaza ca tu sa ai o experienta de minim 2 ani in vanzari, ne-am bucura daca ai vandut turism sau daca esti absolvent de Geografie.
Ne dorim de la tine sa ai o atitudine pozitiva, sa fii orientat catre succes, sa fii un spirit competitiv, sa performezi in cadrul echipei tale, sa iti pui amprenta pe realizarile echipei.

In plus, este necesar sa ai si urmatoarele:
• Cunostinte operare PC si internet si a suitei Microsoft Office (Word, Excel, Outlook);
• Abilitati de vanzari si negociere;
• Orientat catre identificarea solutiilor ideale pentru client (abordare logica, analitica);
• Excelente abilitati de comunicare.

Descrierea jobului

RESPONSABILITĂȚI:
• Intocmirea, prezentarea si vanzarea produselor turistice externe si interne;
• Consilierea clientilor in alegerea serviciilor turistice;
• Crearea, mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii;
• Rezervarea serviciilor turistice si biletelor de avion solicitate;
• Urmarirea derularii actiunii turistice;
• Intocmirea documentelor fiscale si a documentelor de calatorie;
• Deservirea cu promptitudine si profesionalism a fiecarui client sau potential client.

BENEFICII:
• Mediu de lucru tanar si competitiv, atmosfera prietenoasa, intr-o companie dinamica;
• Traininguri specifice pentru fiecare proiect, respectiv traininguri individuale pentru dezvoltarea profesionala/personala;
• Teambuilding-uri periodice si activitati periodice realizate impreuna cu echipa; La noi saptamana incepe cu o iesire la fotbal si se incheie cu o seara intensa dedicata jocurilor pe PlaystatIon
• Posibilitati de promovare in cadrului grupului Christian Tour Group;
• Pachet salarial motivant in functie de experienta;
• Bonus din vanzari in functie de performanta;
• Reduceri la vacante

Din 1997, anul în care compania a fost înfiinţată, Christian Tour a devenit unul dintre cei mai mari operatori de turism din România.
De-a lungul acestor 20 de ani de activitate, am acumulat o vastă experiență şî know-how în organizarea vacanțelor, iar compania şi-a dezvoltat în mod constant și sistematic poziția sa pe piața turistică.
Astăzi, Christian Tour acoperă toate segmentele de turism organizat, se bucură de încrederea a peste 1.500 de agentii partenere și organizează vacanţele a peste 200.000 de turişti in fiecare an.

www.christiantour.ro

Expirat
Consultant in Turism  -  Christian Tour