Consultant Implementare ERP

Oraș de lucru
Salariu 3000 - 5000 RON
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Sunteți candidatul ideal, dacă:
Ați absolvit o facultate cu profil economic;
Cunoașteți procesele economice, circuitul de documente, marfă și servicii în cadrul unei organizații;
Constituie un avantaj experiența pe aplicații de tip ERP, cunoștințe de SQL și diagrame UML.

Descrierea jobului

  • Implementarea unei soluții informatice de tip ERP (instalare, configurare, training, feedback);
  • Elaborarea planului de implementare alături de Project Manager și client;
  • Intocmirea documentației de implementare, privind cazurile de utilizare specifice clientului (fluxuri de lucru pe departamente);
  • Configurarea aplicației conform specificațiilor (definire tipuri de documente, utilizatori, etc.);
  • Asigurarea suportului utilizatorilor atât pe perioada implementării cât și după finalizarea proiectului, preluând problemele legate de utilizare și funcționare semnalate de client;
  • Realizarea rapoartelor de activitate periodice;
  • Întocmirea documentației de acceptanță;
  • Instruirea utilizatorilor;
  • Asigurarea de suport tehnic post-implementare și preluarea de feedback de la client;
  • Urmărirea desfășurării și soluționării cerințelor clientului, agreate sprea a fi implementate.

Înființată în anul 2000, compania Else Digital Solutions este focusată pe dezvoltarea de soluții software. Principalul produs oferit este ERA, soluție care a cunoscut numeroare îmbunătățiri ce a reușit să-și dovedească fiabilitatea în numeroase domenii de activitate (administrativ, medical, servicii, distribuție, retail, producție, etc.).

Publicat 27 apr. 2022 Expiră 27 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos