Publicat 22 Feb 2019 | Reactualizat 22 Mar 2019 | Expiră 25 Mar 2019

Consultant Imobiliar - Departamente Comercial & Rezidențial

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Pentru noi, candidatul ideal intruneste urmatoarele:

- Bune abilitati de comunicare;
- Stie sa scrie corect!
- Responsabilitate personală şi punctualitate;
- Persoana organizata, analitica, atenta la detalii;
- Experienta pe piata imobiliara reprezinta un avantaj, dar nu este un criteriu obligatoriu de selectie;
- Abilitati deosebite de comunicare si negociere;
- Putere de convingere;
- Persoana dinamica, optimista, sociabila;
- Spirit puternic de echipa si antreprenorial;
- Permis de conducere categoria B - obligatoriu

Descrierea jobului

Responsabilitati:

- Broker pe piata rezidentiala/comerciala, in biroul Coldwell Banker Alpin Brasov.
- Prospectarea pietei imobiliare;
- Contactarea clientilor si oferirea de consultanta imobiliara acestora;
- Introducerea lor in baza de date;
- Asistarea si urmarirea procesului de vanzare pana la finalizare;
- Pastrarea unei bune relatii cu clientii si dupa finalizarea tranzactiei ( Follow-up);

Beneficii:

- Salariu fix și/sau remunerație, prin comisioane progresive, pana la 50%, in functie de incasarile lunare si experienta;
- Noi nu iti oferim 100% comision, pentru ca stim, din experienta ca, 100% din 0, inseamna 0;
- Posibilitate castiguri 600 euro - 2.500 euro, medie lunara, în funcție de performante;
- Asigurare Medicală;
- Training de specialitate;
- Mijloace moderne de lucru şi publicitate, logistică performantă;
- Sansa de a te face remarcat deoarece la noi initiativa si implicarea sunt valorizate;
- Performanta - este recunoscuta si apreciata corespunzator;
- Publicitate la tot portofoliul de proprietati, gratuit;
- Daca doresti sa fii respectat, apreciat, platit la timp, sa inveti lucruri noi, sa te dezvolti personal si profesional, sa faci din job-ul tau o pasiune, te asteptam sa ni te alaturi!In acelasi timp, fii pregatit si dispus sa oferi si tu, pentru a evolua impreuna!

Coldwell Banker Alpin Brasov, este una dintre cele mai mari companii de consultanta imobiliara, ce face parte din grupul Coldwell Banker, care a fost fondat in anul 1906, in Statele Unite ale Amercii, fiind compania cu cea mai lunga traditie si experienta pe piata imobiliara din America. Brandul s-a extins, in timp, iar astazi poate fi regasit in America de Nord, America Latina, Europa, Asia si Australia. Prin reteaua sa, Coldwell Banker are, in momentul de fata, peste 150.000 de brokeri.

Incepand din 2007, clientii din Romania pot beneficia de aceleasi servicii premium de brokeraj si consultanta imobiliara, pe care Coldwell Banker le ofera la nivel mondial, pe toate segmentele pietei: rezidential, birouri, industrial, retail, terenuri si investitii. Compania este dedicata crearii unor experiente imobiliare exceptionale, pentru clienti, prin oferirea unui serviciu cu adevarat remarcabil: consultanta imobiliara.

In Brasov, Coldwell Banker Alpin activeaza din anul 2008, fiind amplasata intr-un spatiu de 120 mp, modern, in cadrul cladirii Carpatex, pe b-dul N.Titulescu, 2. Operatiunile sunt coordonate de Nicole Rosnovat si Razvan Calita.

Oferim servicii de consultanta si brokeraj, pe toate segmentele pietei imobiliare: rezidential, birouri, industrial, retail, terenuri si investitii si, de asemenea, servicii conexe precum: brokeraj de credit, servicii de evaluare, studii de piata si property management.

Misiune:

- Materializarea viselor clientilor nostri: vanzarea / cumpararea / inchirierea unei proprietati. - Construirea unui mediu de afaceri, care are la baza profesionalismul si etica. - Promovarea dezvoltarii profesionale si personale.

Servicii imobiliare, la cel mai inalt nivel!

Expirat
Consultant Imobiliar - Departamente Comercial & Rezidențial  -  COLDWELL BANKER ALPIN