Publicat 21 Iul 2020 | Reactualizat 04 Aug 2020 | Expiră 20 Aug 2020

Consultant fonduri nerambursabile / manager proiect

2 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în Altele, Audit / Consultanta

Candidatul ideal

Conditii obligatorii:

Studii superioare
Foarte bune abilitati de comunicare si de organizare
Cunostinte operare PC foarte bune (Word, Excel, Outlook)
Gandire analitica, atentie la detalii, punctualitate si capacitate de organizare si de lucru in echipa
Experienta de lucru cu termene limita si rezistenta sporita la stress
Capacitatea de a identifica solutii si de a lua decizii
Limba engleza la nivel conversational

Constituie avantaj:

Experienta in domeniul fondurilor europene,in proiecte POR, POC, PNDR, POS CCE din SECTORUL PRIVAT
Cunostinte in domeniul legislatiei si instructiunilor aplicabile proiectelor cu finanţare nerambursabila
Cunostinte in contabilitatea primara si / sau proceduri de achizitii
Abilitatea de a gestiona mai multe proiecte simultan
Permis categoria B

Descrierea jobului

Descrierea jobului:

Managementul si implementarea proiectelor de investitii cu finanţare nerambursabila, intocmirea documentatiilor necesare, organizarea si raportarea activitatilor, decontarea cheltuielilor, pastrarea relatiei cu clientii si cu institutiile responsabile pentru derularea contractelor de finanţare si alte activitati specifice managementului de proiect.

Responsabilitati:

Managerul de proiect are responsabilitatea de a conduce, coordona, controla şi răspunde de activitatea proiectelor alocate.
Gestionează implementarea proiectelor alocate astfel încât acestea să fie finalizate la timp, în bugetul stabilit și la calitatea agreata în contract, în vederea atingerii obiectivelor stabilite în activitatea proiectului la cele mai înalte standarde.
Realizează toate activitățile de management al proiectului în conformitate cu procedurile interne și cerințele contractuale.
Asigura și menține comunicarea intre toate părțile implicate în desfășurarea Proiectului.

Beneficii:

Salariul motivant
Bonusuri corespunzatoare performantelor
Program flexibil de lucru
Formare profesionala de specialitate
Echipa tanara si dinamica

Cu peste 12 ani de activitate in domeniul consultantei in business, project management si finantari nerambursabile, firma CRIUS SRL este una din cele mai mari firme din domeniul fondurilor nerambursabile din Nord-Vestul tarii.
CRIUS face parte dintr-un grup mai mare de firme, respectiv, societati comerciale din domeniul IT, un centru de transfer tehnologic, intreprinderi din domeniul productiei, avand acces la experti si specialisti din domenii diverse.
Firma are peste 500 de clienti si peste 1200 de proiecte in diverse domenii.
Portofoliul CRIUS SRL cuprinde o serie de proiecte, precum:
-investitii in hale, linii de productie, utilaje, echipamente pentru diverse firme care activeaza in domeniul productiei
-investii in echipamente pentru firme ce activeaza in domeniul prestari servicii - IT, medical, etc
-investitii in infrastructura IT (software+hardware)
-proiecte de cercetare-dezvoltare-inovare
-proiecte de transfer tehnologic, incubatoare de afaceri;
-investitii in sprijinul start-up-urilor;
-proiecte adresate autoritatilor publice;
-investitii in agricultura, zootehnie, procesare produse agricole si pomicole, piscicultura, etc
-investitii in turism – pensiuni, hoteluri, centre spa, dotari;
-proiecte in domeniul energetic
-proiecte internationale

ALTE PROIECTE STRATEGICE IMPORTANTE
1 proiect de real estate in valoare de 96.000.000 euro;
2 proiecte de strategii regionale ;
1 parc industrial privat

Consultant fonduri nerambursabile / manager proiect  -  CRIUS SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles