CONSULTANT FONDURI EUROPENE

FIP CONSULTING SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Candidatul ideal ar trebui sa aiba in primul rand urmatoarele "soft-skills": initiativa, adaptabilitate, empatie cu restul membrilor echipei, atentie la detalii, dorinta de invatare.

Calificarea necesara
-Studii superioare
-Minim 6 luni - 1 an experienta in elaborarea si/sau managementul proiectelor cu finantare europeana sau ajutoare de stat (POR, POC, POIM, PNDR, Schema de ajutor de stat instituita prin HG, HG, alte fonduri guvernamentale)
-Cunostinte limbi straine: engleza, nivel avansat si eventual o alta limba de circulatie internationala
-Operare PC: Word, Excel, alte programe
-Cunostinte operare MySMIS sau platforma MLDPA

Descrierea jobului

Consultanta si asistenta acordata beneficiarilor in elaborarea si/sau implementarea proiectelor cu finantare nerambursabila din fonduri europene sau nationale:
Analiza eligibilitatii propunerilor de proiecte
Analiza ghidurilor de finantare
elaborarea cererii de finantare si a documentelor anexa
inregistrarea si gestiunea proiectului in MySMIS / alte platforme informatice
elaborarea rapoartelor de progres
elaborarea documentatiei de rambursare / decontare a cheltuielilor
asistarea beneficiarilor pe toata perioada implementarii proiectelor
Postul este aferent unui program full-time & exclusiv (NU dorim colaborari project-based sau part-time). Numai candidatii selectati in urma evaluarii CV-urilor vor fi contactati pentru interviu.
Serviciile de consultanta vor fi oferite pentru beneficiari publici, atat in cadrul programelor 2014-2020, cat si PNRR sau programele aferente 2021-2027.

Ofertă (bonusuri, beneficii):
- Pachet salarial competitiv si diferite bonusuri
- Crestere salariala semestriala sau anuala, in functie de performante
- Mediu de lucru atractiv, intr-un spatiu de birouri office in centrul orasului, foarte accesibil cu metroul, transport in comun sau masina
- Echipa de consultanta alcatuita din persoane tinere, dar cu experienta vasta, generand un mediu de lucru placut
- Oportunități de dezvoltare și implicare în aria de business
- Mediu dinamic de lucru unde implicarea și inițiativa sunt recunoscute și recompensate
- Telefon mobil, laptop de serviciu
- Posibilitate de participare la diverse traininguri, seminarii, congrese de specialitate etc.
- Teambuildinguri în țară și străinătate

Suntem una dintre principalele companii de consultanta in Romania şi suntem compania românească cu cea mai mare experiență în pregătirea și finanțarea proiectelor de mobilitate urbană durabilă și regenerare urbană, având cel mai extins portofoliu de proiecte pregătite în ultimii 5 ani, cu o valoare de finanțare a acestora de peste 590.000.000 euro. Beneficiind de expertiza acumulată în acești ani, în momentul de față consiliem și prestăm diferite tipuri de servicii integrate pentru 30 de municipalități din România, în portofoliul nostru regăsindu-se activ 5 din primele 10 cele mai performante primării din România, conform analizei realizate de UrbanizeHub în 2021, dintre care toate municipiile aflate pe podiumul acestui clasament: Cluj-Napoca, Oradea și Reșița..
Pentru mai multe detalii: www.fipconsulting.ro

Publicat 30 Mai 2022 Reactualizat 27 Iun. 2022 Expiră 29 Iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.