Publicat 15 Ian 2021 | Reactualizat 14 Feb 2021 | Expiră 15 Feb 2021

Consultant Fonduri Europene

2 posturi
Expirat
Experienta de minim 2 ani in elaborarea si/sau implementarea de proiecte cu finantare europeana. Zona noastra de expertiza si interes este reprezentata de beneficiari privati, investitii private, programe de finantare destinate IMM-urilor: POR, POPAM, PNDR; (exclus programele POSDRU / POCU);

Candidatul ideal va gestiona proiecte, relatia cu beneficiarul si cu entitatile implicate in procesul de obtinere a finantarii; se va integra intr-o echipa competitiva, va primi si va oferi sprijin echipei, va contribui la mentinerea si la cresterea nivelului de calitate al serviciilor de consultanta oferit

Abilitati necesare:

	abilitatea de integrare intr-o echipa competitiva, abilitatea de a oferi si primi feedback, de a cere si a oferi sprijin: spirit de echipa
	abilitati de manager de proiect, gestiunea relatiei cu beneficiarii
	leadership, curaj, dezinvoltura
	proactivitate, dinamism, inteligenta
	eficienta in organizarea timpului, rezolvarea problemelor imediat, prioritizare activitati
	atentie sporita la detalii.
 Domeniu: servicii de consultanta in vederea finantarii proiectelor de investitii ale beneficiarilor nostri, finantari din fonduri europene: atat in etapa de elaborare documentatie cat si in faza de implementare, in functie de experienta si calitatea consultantului.
Ne dorim manageri de proiecte, nu personal de suport: aceasta presupune gestionarea relatiei cu beneficiarii la toate nivelurile – de la ofertare, contractare, management al elaboraraii si implementarii; presupune lucru in echipa, delegarea de sarcini, responsabilitate pe obiectivele contractului de consultanta, managementul timpului si a resurselor alocate unui proiect.

Responsabilitati:

	gestionarea relatiei cu beneficiarii, acolo unde este desemnat responsabil de proiect
	gestionarea elaborarii documentatiei de proiect, inclusiv prin delegarea de etape sau sectiuni specifice in cadrul echipei de suport
	gestionarea relatiei cu entitatile implicate in evaluarea si selectarea proiectelor (AM, CR, OI, dupa caz) - in etapele de clarificari, contestatii, precontractare, etc
	gestionarea implementarii proiectului - management al implementarii, suport oferit beneficiarului de proiect in etapele de achizitii, plati, rambursari, modificari contractuale, clarificari, etc.

Beneficii:

	salariu competitiv; salariul si beneficiile financiare sunt corelate in perpetuitate cu performanta si calitatea muncii
	program flexibil. Determinante sunt atingerea obiectivelor si respectarea termenelor si obiectivelor.
	prime de performanta
	beneficii: servicii private medicale, contributie pensie privata.
 FDI Top Consult este o companie romaneasca, specializata in servicii de consultanta pentru obtinerea de finantari nerambursabile din fonduri europene, pentru dezvoltarea de afaceri pe teritoriul Romaniei. Industria (productie, servicii, constructii) reprezintă zona noastră principala de expertiză, alături de acvacultura (ferme de acvacultura, unitati de procesare peste) si agricultură.
Expirat
Consultant Fonduri Europene  -  FDI TOP CONSULT SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles