Publicat 13 Iun 2019 | Reactualizat 11 Iul 2019 | Expiră 14 Iul 2019

Consultant fonduri europene

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare;
- Experienta in scrierea si implementarea de proiecte cu finantarea din fonduri europene minim 3 ani, cum ar fi POR, POC, etc.;
- Experienta in intocmirea rapoartelor de progres si a cererilor de plata / rambursare;
- Cunostinte in domeniul achizitiilor publice si private potrivit prevederilor legale in vigoare pentru proiecte cu finantarea din fonduri europene;
- Cunoasterea legislatiei nationale, europene si a ghidurilor de finantare din fonduri europene;
- Cunostinte operare PC: pachet Office;
- Competente de comunicare si usurinta in stabilirea contactelor cu terti;
- Avantaje: Diploma Manager de Proiect si/sau Expert Accesare Fonduri Europene;

Descrierea jobului

- Intocmeste cereri de finantare si anexele aferente conform regulilor stabilite prin Ghidul Solicitantului pentru diverse programe cu finantare din fonduri europene nerambursabile;
- Acorda asistenta beneficiarilor pentru care au fost elaborate cereri de finantare pana la semnarea contractelor de finantare;
- Participa la implementarea proiectelor, prin acordarea de consultanta in domeniul managementului de proiect;
- Participa la realizarea rapoartelor de progres, a cererilor de rambursare / plata si a tuturor documentelor solicitate in cadrul proiectelor gestionate;
- Efectueaza vizite la amplasamente, in diferite faze ale proiectului ;
- Gestioneaza in mod adecvat corespondenta electronica si pe suport de hartie aferenta activitatii desfasurate si arhiveaza documentatiile aferente activitatii sale (proiecte incheiate, proiecte in desfasurare si viitoare);

Se ofera:
- un mediu de lucru modern şi dinamic
- condiţii foarte bune de lucru
- salariu motivant

Descrierea companiei

Societate de consultanta si inginerie

Expirat
Consultant fonduri europene  -  SC ALPHACONSULT & ENGINEERING SRL