Consultant finantari nerambursabile

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- absolvent/ă de studii superioare în domeniul economic sau juridic;
- experiență minim 1 an în domeniul economic sau juridic. Experiența în domeniul proiectelor finanțate din fonduri nerambursabile constituie avantaj;
- cunoștințe avansate de operare PC și MS Office (Word, Excel);
- gândire analitică și strategică, abilități foarte bune de analiză și sinteză a datelor și informațiilor;
- persoană organizată și atentă la detalii;
- responsabilitate în desfășurarea activității, respectarea termenelor limită;
- preocupare permanentă pentru ridicarea nivelului profesional individual și al echipei.

Descrierea jobului

Responsabilități:
- elaborarea documentelor necesare depunerii și implementării proiectelor cu finanțare nerambursabilă (cerere de finanțare, plan de afaceri, cereri de plată/rambursare, rapoarte etc.), în concordanță cu procedura Programelor de finanțare;
- oferirea de asistență clienților în desfășurarea procedurilor de achiziții;
- asistarea clienților în procedurile de înființare/modificare/dizolvare societăți, ONG-uri etc.

Condiții:
- instruire și formare profesională continuă, atât în cadrul firmei, cât și prin cursuri/training-uri;
- bonusuri în funcție de rezultate și performanță;
- posibilitate de dezvoltare profesională și personală.

Consilia a fost creată din dorința de a sprijini mediul antreprenorial în accesarea de programe cu finanțare nerambursabilă. Principala provocare a unui antreprenor este găsirea resurselor necesare înființării sau dezvoltării afacerii. Pentru antreprenorii aflați la început de drum, oferim asistența necesară pentru a transforma ideea în afacere, iar pentru cei cu experiență, asigurăm suportul necesar pentru dezvoltarea activității și toate acestea cu ajutorul finanțărilor nerambursabile.
Experiența ne-a învățat că antreprenoriatul este un domeniu complex, cu provocări multiple, motiv pentru care ne adaptăm constant nevoilor clienților, oferindu-le o gamă diversificată de servicii de consultanță: accesare de programe cu finanțare nerambursabilă; implementare de proiecte cu finanțare nerambursabilă; înființări/modificări/dizolvări firme; înființări ONG-uri etc.

Publicat 10 mai 2022 Expiră 9 iun. 2022