Consultant financiar/Planificator financiar

Oraș de lucru
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

De ce ai nevoie ca sa faci aceasta activitate?
  • In primul rand 12 clase absolvite;
  • Un laptop,activitatea se desfasoara atat remote cat si fizic;
  • Sa fii o persoana ambitioasa,care sa vrea sa iasa din tiparele clasice impuse automat de societate si sa fii dispus sa te sacrifici pentru un scop maret(salar=comision limitat);
  • Responsabilitate si punctualitate;
  • Sa fii o persoana deschisa catre nou,careia ii place sa comunice si sa lucreze cu oamenii;
  • Spirit de echipa;
  • Mindset de invingator;
  • Spirit antreprenorial,deoarece avem posibilitatea de a ne dezvolta propriul business aici;
  • *Experienta in vanzari ar fi un avantaj de luat in considerare.

Bun,avand in vedere ce am discutat mai sus,adresez o alta intrebare sau mai bine zis o provocare:Crezi ca tu ai putea sa ai succes?Daca da,de ce?

Descrierea jobului

Ce ai tu de castigat?

1.Daca esti la inceput de drum si nu doar,dezvoltarea uneia dintre cele mai importante abilitati de care are nevoie un tanar,adica abilitati de comunicare.Traininguri constante pentru dezvoltare si in cadrul activ;
2.Dezvoltare personala,iesire din zona de confort;
3.Potential ridicat de venituri in functie de implicare;
4.Meritocratia,noi promovam asta;
5.Legat de punctul 4,aici nu ai un SEF, nu ai un program, tu esti singurul tau SEF, adica un program flexibil, se poate lucra si de acasa;
6.Time management(cum sa fii eficient cu timpul tau);
7.O sa te educi pe tine financiar,ceea ce o sa te ajute pe tot parcursul vietii cand ve veni vorba de o decizie pe acest plan;
8.Sa faci parte dintr-o echipa tanara,de oameni ambitiosi si cu obiective marete;
9.Seminarii si evenimente fizic unde participa cei mai buni,pentru ca aici combinam utilul cu placutul;
10.Abilitati de vanzare si de management.
11.Activitatea presupune interactiune cu clientii,fie fizica daca este cazul in orasul din care suntem,fie online daca nu este posibila prima varianta,de aici dezvoltam abilitati eficiente de vanzare

Descrierea companiei

Hello there!

In primul rand as vrea sa-ti adresez o intrebare,nu e nevoie sa-mi raspundeti mie la ea,mai exact: Cat de important este pentru tine sa-ti atingi potentialul maxim si de ce?

Legat de compania cu care colaborez,ce este important de stiut este faptul ca este o companie cu peste 50 de ani de vechime,una dintre cele mai importante companii de consultanta financiara din Europa avand parteneriate pentru clientii nostri cu cele mai mari companii din piata de asigurari.Obiectivul activitatii este sa acoperim golul din tara noastra,la capitolul educatiei financiare,ceea ce reprezinta pentru noi o oportunitate si o piata de desfacere imensa.Noi rezolvam nevoile financiare ale clientilor nostrii pe termen lung,clar in functie de fiecare in parte.

Cea mai importanta lectie pe care eu am primit-o a fost ca daca eu vreau sa ajung undeva,unde mi-am stabilit,un obiectiv maret,trebuie sa ma inconjor de oamenii de calitate,care in acelasi timp au o directie comuna cu mine,asta caut acum si asta am si gasit de cand am inceput aceasta colaborare.

Aici am ajuns cu 0 cunostinte,fara abilitati prea bune de comunicare si multe alte minusuri care cu ajutorul colegilor acum au devenit cele mai mari plusuri,pe scurt totul se invata pentru ca tu sa ajungi la potentialul maxim,fiind unul dintre cele mai bune sisteme de pregatire din aceasta piata din Romania.

Pentru a veni cu un plus de valoare in societate,trebuie sa iei decizia de a schimba ceva la tine,incepe sa faci cea mai buna investitie pe care nu poti sa o pierzi niciodata,nu ai niciun risc aici,mai exact incepe sa investesti in tine.
Publicat 22 mai 2022 Expiră 21 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos