de ani Fără Frică...

Publicat 02 Ian 2016 | Expiră 03 Feb 2016

Consultant / expert elaborare / scriere fonduri europene

10 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Experienta relevanta in domeniul accesarii si derularii de programe finantate din fonduri europene;
- Foarte mare atentie la detalii
- Cunoaşterea principalelor linii de finanţare europene
- Experienta generala in proiecte finantate prin POR, POSCCE (toate axele - IMM/IM, cercetare, IT si Energie) sau PODCA
- Abilitati foarte bune de comunicare (cu clientii, cu colegii de echipa si cu autoritatile publice)
- Abilitati in redactarea de documente, cereri de finantare, proiecte, oferte, rapoarte, analize, studii de evaluare si/sau monitorizare;
- Abilitati de bune exprimare in scris si abilitati de folosire a computerului (excell, word, e-mail)
- Abilitatea de a respecta termene si de a lucra sub presiunea timpului: gradul de incarcare nu este constant; exista perioade de maxim incarcare si presiune
- Cunostinte economice si juridice: evaluarea de oferte tehnico-financiare, evaluarea de documente juridice, verificarea de contracte, facturi, ordine de plata
- Aptitudini in rezolvarea problemelor/ situatiilor neprevazute, gandire analitica si atitudine pozitiva
- Lucru in echipa

PLUSURI EXPERIENTA:
- Experinta in elaborarea ACB;
- Implicare in elaborarea de proiecte infrastructura (POS Mediu sau POS Transport) sau are experienta in coordonarea elaborarii de SF/DALI din partea inginerilor/arhitectilor
- Experiente de evaluator, ofiter de monitorizare sau ofiter financiar in cadrul unui OI/AM sau expert cooptat de catre acestea.
- Experienta in derularea procedurilor de achizitii publice.
Aptitudini si competente
- Adaptare rapida la mediul de lucru
- Empatie cu echipa déjà existent
- Abilitate de lucru intr-un ritm alert
- Atentie la detalii
- Abilitati de coordonare a mai multor proiecte simultan
- Abilitati de management a unei echipe de consultanti juniori, inclusiv instruirea acestora
- Coordonarea echipei de departament.
- Disponibilitate de calatorie
- Permis cat B (preferabil)

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Redactarea proiectelor de finanţare
- Menţinerea şi dezvoltarea relaţiilor cu clienţii pe perioada implementării proiectelor;
- Identificarea oportunităţilor de finanţare;
- Ofera consultata pentru realizarea de proiecte finantabile din diverse programe de finantare;
- Analizeaza incadrarea aplicatiei in linia de finantare optima;
- Elaboreaza cereri de finantare, bugete, analize cost-beneficiu si alte anexe prevazute in Ghidurile Solicitantului;
- Participa la intalnirile de evaluare;
- Raspunde la solicitarile de completare a documentatiei.
- Intocmeşte documentaţiile de plată aferente implementarii proiectelor
- Raportari periodice fata de managerii generali referitoare la stadiul implementarii proiectului
- Raportarea finala si evaluarea modului de indeplinire a obiectivelor propuse
- Planificarea proiectelor prin corelarea necesitatilor investitionale ale clientilor nostri cu cerintele programelor de finantare pentru a identifica cel mai potrivit program de finantare pentru fiecare client
- Prezentarea conditiilor ce trebuiesc indeplinite de catre clientii nostri pentru a putea accesa programele de finantare respective
- Pregatirea si prezentarea proiectul investitional catre autoritatile finantatoare pentru a fi aprobat si finantat
- Asigurarea legaturii dintre clientii nostri si autoritatile finantatoare pe de o parte si intre clienti si celelalte parti implicate in implementarea proiectului (autoritati locale, furnizori)
- Monitorizarea modului de indeplinire a obligatiilor asumate de catre clientii nostri prin contractele de finantare

Cautam consultanti / experti fonduri europene in toata tara.

Axwarted InfoTech este o societate de consultanță în afaceri și management, specializată în accesarea și implementarea proiectelor de finanțare din fonduri nerambursabile.

Axwarted Infotech este conceptul unei echipe care colaborează cu specialişti din diferite domenii, avocaţi, experţi contabili, contabili autorizaţi, inspectori resurse umane, specialişti protecţia muncii, specialişti autorizare, consilieri proprietate industrială, economişti.

Experienţa echipei noastre şi a partenerilor noştrii în diverse domenii, precum mass-media, marketing, consultanţă si scrierii de proiecte pentru fonduri europene, experienţa în coordonare şi conducere sunt baza unui management eficient şi orientat spre calitate. Pe lângă propriile proiecte pe care le dezvoltăm, oferim partenerilor şi clienţilor noştri servicii PR, servicii de consultanţă marketing, creaţie publicitară, dezvoltare şi promovare web prin intermediul partenerilor noştri.

Expirat
Consultant / expert elaborare / scriere fonduri europene  -  Axwarted Infotech SRL-D

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles