Consultant ERP WinMENTOR

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

• Absolvent de Stiinte Economice – Contabilitate;
• Experienta de lucru in contabilitate sau experienta IT constituie un mare avantaj;
• Apreciem cunostinte privind bazele de date precum si alte competente IT;
• Cunostinte informatice peste medie in utilizare Word, Excel sau limbajul SQL;
• Aptitudini pentru concepere documente, documentatii, cunostinte de tehnoredactare, simt estetic;
• Experienta de lucru cu aplicatia WinMENTOR sau un sistem ERP;
• O buna intelege a proceselor de business;
• Bune abilitati de comunicare, orientare spre client si organizare;
• Capacitatea de a lucra eficient independent si in echipa, rezistenta la stress;
• Carnet de conducere cat. B si experienta la volan – optional.

Descrierea jobului

Despre post

• Suport (helpdesk) clienților in utilizarea aplicațiilor informatice;
• Implementarea aplicațiilor informatice însoțit de un consultant senior;
• Instruirea on-line a clienților pentru utilizarea aplicațiilor implementate;
• Identificarea si/sau optimizare solutiilor tehnice cu scopul de dezvoltare si fidelizare a clientului;
• Monitorizare si inregistrare intervențiilor realizate in portofoliul de clienti alocati;
• Organizarea si prioritizarea proiectelor si clientilor conform planificarii.

Noul consultant va trece prin urmatoarele stadii

• perioada de acomodare: primele 3 luni reprezinta etapa de învățare si practica asistata împreună cu un coleg experimentat;
• perioada de formare: de la 3 la 6 luni acumuleazi experienta si realizezi primele interventii direct cu clientul;
• sfarsitul perioadei de formare: dupa 6 luni iti vei putea desfasura activitatea autonom.

Beneficii incluse

• Pachetul salarial atractiv - se negociază in funcție de nivelul cunoștințelor actuale si va contine bonusuri de peformanta;
• Decontare transport;
• Instruire si formare continua in cadrul echipei si evenimente organizate;
• Suntem o echipă tânără și dinamică, oferim un mediu de lucru plăcut, flexibil și propice pentru dezvoltarea unei cariere în domeniu pe termen lung.

Îti dorești o carieră în consultanța de software economic? Esti absolvent de stiinte economice? Te invitam sa faci parte din echipa noastră care furnizează consultanta pentru business si servicii informatice pentru companii importante din zona Transilvaniei! Furnizam o gama completa de servicii profesionale de consultanta software, implementare si mentenanță si avem un important portofoliu de clienti. Cu peste 25 de ani de experienta in distributia de soft ERP (programul informatic WinMENTOR Enterprise impreuna cu varianta WinMENTOR Clasic) ne mărim echipa și te asteptam alaturi de noi! Fiecare proiect pentru noi este o noua provocare si un prilej de acumulare de noi cunostinte, deci te asteptam sa ne trimitic un CV!
Publicat 21 ian. 2022 Reactualizat 20 feb. 2022 Expiră 20 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos