Publicat 02 Apr 2019 | Reactualizat 30 Apr 2019 | Expir─â 03 Mai 2019

CONSULTANT ASIGURĂRI ÎN PARTENERIAT CU INSTITUȚII BANCARE

20 posturi
Expirat
Anun╚Ť inactiv

Acest anun╚Ť a expirat ╚Öi nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Dac─â ai minimum studii medii absolvite cu diplom─â de bacalaureat, e╚Öti ambi╚Ťios ╚Öi dornic s─â câ╚Ötigi experien╚Ť─â în negociere ╚Öi comunicare, te a╚Ötept─âm cu drag în echipa noastr─â!

Descrierea jobului

Responsabilit─â╚Ťi:
- Consilierea prin telefon a clien╚Ťilor ╚Öi a poten╚Ťialilor clien╚Ťi în vederea încheierii contractelor de asigurare;
- Respectarea etapelor de vânzare în interac╚Ťiunea cu fiecare dintre clien╚Ťii companiei.

Descrierea proiectului Teleperformance România ╚Öi Metropolitan Life
Colaborarea celor dou─â companii a început înc─â din Noiembrie 2006 ╚Öi putem afirma cu mândrie c─â avem cel mai solid parteneriat din domeniul vânz─ârilor prin telefon. De 12 ani într-un domeniu prin excelen╚Ť─â dinamic, oferim stabilitatea, loialitatea ╚Öi siguran╚Ťa de care membrii echipei noastre au nevoie.
Mai multe detalii putem discuta cu drag când ne vedem ­čśŐ

Beneficii:
De ce s─â te al─âturi echipei noastre?

Pentru c─â NOI ╚Ötim cât de important este:

1.S─â fim motiva╚Ťi ╚Öi recompensa╚Ťi s─â atingem rezultate excelente.
Ce î╚Ťi oferim :
- Ofert─â salarial─â atractiv─â (salariu fix, tichete de mas─â ╚Öi decontare transport public).Perioada de training î╚Ťi va fi pl─âtit─â de asemenea.
- Program de lucru accesibil ╚Öi flexibil, între 08.30-18.30, de luni pân─â vineri, f─âr─â weekend-uri ╚Öi f─âr─â s─ârb─âtori legale.
- R─âspl─âtim corect performan╚Ťa individual─â prin sisteme de bonusare transparente ╚Öi obiective, astfel încât s─â ai controlul veniturilor tale suplimentare.
- Abonament 7Card & sal─â ReCreate la pre╚Ť preferen╚Ťial.
- Tarife preferen╚Ťiale la ╚Öcoala de ╚Öoferi ╚Öi posibilitatea de a pl─âti în rate.
- Un sediu modern, aproape de Palatul Parlamentului, la 3 sta╚Ťii de tramvai de Pia╚Ťa Unirii.

Peste 70% din colegii cu norm─â întreag─â ob╚Ťin în medie venituri totale de peste 3000 de lei, a╚Öadar chiar dac─â vrei s─â lucrezi part time po╚Ťi ob╚Ťine ╚Öi tu cel pu╚Ťin 1500 de lei, depinde doar de tine cât de mult─â energie investe╚Öti.

2.S─â ni se asigure suportul necesar pentru dezvoltarea personal─â.
Ce î╚Ťi oferim:
- Vei beneficia de curs calificare profesional─â intermediari în asigur─âri conform cerin╚Ťelor legislative emise de Autoritatea de Supraveghere Financiar─â
- Vei acumula experien╚Ť─â în negociere ╚Öi comunicare promovând produse simple de protec╚Ťie, dezvoltate special pentru partenerii din domeniul bancar ai Metropolitan Life ╚Öi distribuite clien╚Ťilor acestora exclusiv prin telefon
- Vei ob╚Ťine Diplom─â de calificare profesional─â în asigur─âri emis─â de Institutul de Management al Asigur─ârilor
- Training pentru dezvoltarea abilit─â╚Ťilor de comunicare, analiz─â ╚Öi negociere
- Training tehnici de vânzare prin telefon
- Training aferent sistemului tehnic pe care îl utiliz─âm
- Vei avea o echip─â de coordonatori care au fost ╚Öi ei ca tine, a╚Öadar te vor sus╚Ťine pe tot parcursul activit─â╚Ťii cu planuri de dezvoltare personal─â în func╚Ťie de nevoile tale.

3. Să lucrăm cu plăcere alături de oameni cu care să putem forma o echipă solidă și unită.
- Atmosferă de lucru profesională și pozitivă, colegi comunicativi și energici
- Petreceri ╚Öi evenimente tematice dedicate distrac╚Ťiei ╚Öi bunei dispozi╚Ťii
- Activit─â╚Ťi de voluntariat la care po╚Ťi participa pentru a face o fapt─â bun─â
- Concursuri

Descrierea companiei

Descoper─â Metropolitan Life
Metropolitan Life este parte din MetLife, Inc. (NYSE: MET), care prin subsidiarele ╚Öi afilia╚Ťii s─âi (“MetLife”), este una dintre cele mai importante companii ce ofer─â servicii financiare – asigur─âri de via╚Ť─â, planuri de pensii, beneficii pentru angaja╚Ťi ╚Öi servicii de administrare a activelor – pentru a sprijini clien╚Ťi individuali ╚Öi institu╚Ťionali, într-o lume aflat─â într-o evolu╚Ťie continu─â. Înfiin╚Ťat─â în anul 1868, MetLife are opera╚Ťiuni deschise în peste 40 de ╚Ť─âri ╚Öi de╚Ťine pozi╚Ťii de conducere în pie╚Ťe din Statele Unite ale Americii, Japonia, America Latin─â, Asia, Europa ╚Öi Orientul Mijlociu.
În România Metropolitan Life are peste 19 ani de activitate pe pia╚Ťa de asigur─âri de via╚Ť─â.
2 milioane de clien╚Ťi beneficiaz─â de asigur─âri de via╚Ť─â ╚Öi pensii private obligatorii oferite de
Metropolitan Life la nivel local.
Afl─â mai multe aici: https://www.metropolitanlife.ro/despre-noi/descopera-metropolitan-life/

Descoper─â Teleperformance România
Teleperformance, liderul mondial pe pia╚Ťa serviciilor externalizate de management al experien╚Ťei cu clien╚Ťii, dezvolt─â în parteneriat cu companii importante din diverse industrii, strategii referitoare la rela╚Ťia cu clien╚Ťii acestora, folosind multiple canale de comunicare. Compania furnizeaz─â rezultate superioare prin opera╚Ťiunile de suport clien╚Ťi, achizi╚Ťii, suport tehnic s.a.
Grupul opereaz─â 147.000 de sta╚Ťii de lucru, cu aproape 190.000 de angaja╚Ťi în 311 centre de contact, în 65 de t─âri ╚Öi deservind mai mult de 160 de pie╚Ťe. Acesta gestioneaz─â programe în 75 de limbi ╚Öi dialecte, în numele marilor companii interna╚Ťionale dintr-o mare varietate de industrii.
În România, ╚Öi-a început activitatea în 2004 devenind în scurt timp lider pe pia╚Ť─â local─â. În prezent are peste 1300 de angaja╚Ťi care vorbesc fluent italian─â, francez─â, spaniol─â, englez─â, german─â, rus─â ╚Öi polonez─â.
Afl─â mai multe aici: https://www.teleperformance.com

Expirat
CONSULTANT ASIGUR─éRI ├ÄN PARTENERIAT CU INSTITU╚ÜII BANCARE  -  Teleperformance Romania

E timpul pentru un browser mai bun

De la 1 octombrie 2019, te inform─âm c─â site-ul eJobs.ro nu va mai putea fi accesat prin browser-ul Internet Explorer din cauza func╚Ťionalit─â╚Ťilor reduse ale acestuia. Acceseaz─â-ne cu ├«ncredere folosind unul dintre browserele mai moderne: Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari sau Edge.

Am ├«n╚Ťeles