Consilier Vanzari

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

- studii medii/superioare;
- personalitate dinamica, bune abilitati de comunicare, perseverenta, deschidere catre client;
- cunostinte generale in domeniul auto;
- experienta in vanzari constituie un avantaj, dar nu este obligatorie;
- seriozitate, corectitudine, dinamism;
- capacitate de rezolvare a problemelor, spirit de initiativa;
- flexibilitate, punctualitate, mare atentie la detalii;
- cunostinte temeinice de utilizare a pachetului Office;
- persoana responsabila, orientata spre rezultat;
- persoana organizata, capabila sa gestioneze proiectele din punct de vedere al rezultatelor si termenelor impuse.

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:
​- promovarea profesionistă a produselor și serviciilor;
- prospectarea intensiva a pieței si identificarea clienților;
- identificarea corectă a nevoilor clienților și oferirea de consultanță profesionistă și soluții optime;
- realizarea obiectivelor de vânzări, cantitative și calitative;
- prezentare/consiliere în mod profesionist a produselor și serviciilor;
- întocmirea tuturor documentelor necesare procesului de vanzare;
- întretinerea bazei de clienti;
- îndeplinirea obiectivului de vânzări vehicule.

Beneficii:
- salariu fix + comision

Descrierea companiei

APAN Automobile

APAN Automobile este parte componentă a Grupului de firme APAN, cu capital integral privat, având ca domeniu de activitate comertul cu autovehicule, cu accesorii și piese de schimb pentru autovehicule, precum și servicii de service auto.
APAN Automobile își desfășoară activitatea in 2 locații deja existente în Brăila și Galați:

  • Showroom Volkswagen (Service Volkswagen-Audi), situat in DN 22B km4, Șoseaua Dig Brăila-Galați.
  • Showroom Audi, situat în Galați, Str.Brăilei, nr.269.

Grupul APAN reprezinta cu succes in Braila, Galati, Iasi, Bucuresti, Suceava, dar si alte orase ale tarii, urmatoarele branduri: BMW, Honda, Fiat, Jeep, Volkswagen, Audi, Dacia, Renault, Nissan, Alfa Romeo, McCormick.
Complexul auto integrat de pe DN 22B km.4 (Soseaua Dig Braila-Galati) cuprinde: • un spatiu destinat showroom-ului auto Dacia - Renault- Nissan; • un spatiu destinat showroom-ului BMW; • un spatiu destinat Vehiculelor de Ocazie; • o unitate service Renault si Nissan – spatiu receptie, spatiu reparatii mecanice; • o unitate service Dacia – spatiu receptie, spatiu reparatii mecanice; • un spatiu vopsitorie, unul pentru tinichigerie, un spatiu spalatorie – care deserveste toate unitatile service; • un punct ITP • un magazin si un depozit de piese de schimb si accesorii; • un centru de constatari daune –primul din zona Braila-Galati.

Publicat 20 mai 2022 Expiră 19 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos