Consilier vanzari - Vodafone

SC ILEX COM SA 15 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Dacă îți dorești să faci parte dintr-o echipă tânără, dinamică, în care fiecare provocare este tratată cu entuziasm și seriozitate, atunci înseamnă că poti deveni Consilier Vanzari ILEX Vodafone.

Certificări/competențe si abilitati necesare:
  • Diploma Bacalaureat esențială / Preferabil Diploma studii superioare
  • Cunoștințe operare PC (Word, Excel, Power Point, Outlook)
  • Preferabil experiența în Vânzări/Retail si/sau IT / Telecom
  • Persoana dinamica, cu aptitudini de comunicare, capacitate de adaptare si lucru in echipa.

Descrierea jobului

Scopul postului: interacționează cu clienții, în magazin sau telefonic, cu scopul de a promova serviciile și produsele ILEX si Vodafone și de a răspunde solicitărilor de suport ale clienților.

Responsabilități principale:
  • Promovează activ produsele și serviciile ILEX si Vodafone și acordă clientului suport și consultanță pentru solicitările primite;
  • Propune oferte adaptate nevoilor clientilor, oferind informatii relevante;
  • Rezolvă solicitările clienților și oferă informații de natură comercială (oferta, preț, condiții contractuale etc.) și tehnică (caracteristici, rețea, service etc.) despre produse și servicii;
  • Solicită constant feedback de la client pentru a se asigura că soluția găsita este cea potrivită pentru client;
  • Împărtășește feedback-ul cu managerul direct și cu echipa pentru a îmbunătăți experiența clientului;
  • Administrează eficient fluxul de clienți din magazin prin: informarea clienților în privința timpului de așteptare, oferirea de suport pentru emiterea bonurilor de ordine (unde este cazul), explicarea modului de preluare la biroul unui consultant, indicarea zonelor de așteptare din magazine;
  • Efectuează apeluri catre clienti si serviciile suport, în funcție de nevoile de business.

Ce îți oferim:
  • Training pentru a ne asigura ca esti pregatit in cel mai scurt timp sa gasesti cele mai bune solutii pentru clientii nostri si pregatire constanta pentru a ramane la curent cu cele mai noi tehnologii;
  • Participarea la concursuri și acordarea unor bonusuri care recompensează performanța individuală și pe cea de echipă;
  • Susținere și promovare în carieră; 95% din promovarile noastre sunt din intern.

Ilex inseamna o echipă dinamică, unită și determinată cu peste 250 de angajați si unul din principalii parteneri Vodafone. Am deschis primul magazin ILEX in urma cu peste 15 ani, iar experienta clientilor si calitatea serviciilor oferite au ramas pe primul plan in obiectivele noastre, in toate cele 60 de magazine din tara.

Fii parte a unei companii care ofera oportunități egale, în care toată lumea este respectată, iar oamenii pot sa fie ei înșiși și să se străduiască să fie cei mai buni.

Căutăm în mod constant noi modalități de a ne sprijini, de a ne antrena și de a ne dezvolta oamenii intr-un domeniu care devine din ce în ce mai complex în fiecare zi.

Te asteptam in echipa noastra!
Publicat 5 Sept. 2022 Reactualizat 5 Oct. 2022 Expiră 5 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.