Consilier Vanzari Showroom Nissan

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

- Excelente abilitati de comunicare si relationare interpersonala;
- Capacitate de organizare a activitatii individuale;
- Atitudine proactiva, orientare catre rezultate si performanta
- Excelent negociator
- Amabilitate si perserverenta;
- Rezistenta la stres si munca sustinuta;
- Organizare si spirit de echipa;
- Seriozitate si onestitate;
- Experinta minima in vanzari constituieun avantaj;
- Cunostinte operare PC (MS Office nivel mediu-avansat);
- Permis conducere categoria B.

Descrierea jobului

- Vanzarea vehiculelor si serviciilor asociate vanzarii de vehicule NISSAN (contracte de service, accesorii, extensii de garantie, asigurari, finantari, etc)
- Identificarea de noi clienti pentru produsele si serviciile oferite de societate
- Stabileste si dezvolta relatii profesionale cu clientii firmei;
- Mentine, gestioneaza si dezvolta baza de clienti;
- Ofera consultanta clientilor in vederea alegerii produsului solicitat din gama de autovehicule comercalizate de societate ca si a celei mai avantajoase modalitati de achizitie (cash, rate, leasing);
- Promoveaza produsele si serviciile oferite de firma;
- Transmite rapoarte de activitate zilnica/saptaminala catre superiorul ierarhic
- Actualizeaza zilnic baza de date client
- Cunostinte generale din zona auto reprezinta un avantaj.

Oferta(bonusuri, beneficii):
Programe de formare profesionala;
Sistem de remunerare raportat la realizari

Suntem o companie cu o traditie de 31 de ani si o poziție solidă în piața auto de service, piese de schimb, vehicule noi, vehicule de ocazie.
Publicat 6 mai 2022 Expiră 5 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos