Publicat 07 Ian 2021 | Reactualizat 02 Feb 2021 | Expiră 02 Feb 2021

Consilier Vanzari Energie si Servicii

6 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

La ENGIE Romania, dorim să venim în întâmpinarea nevoilor clienților noștri și să îi ajutăm să își atingă obiectivele, într-un mod eficient. Căutăm oameni talentați, care să pună clienții în centrul a tot ceea ce facem.
Alătură-te echipei noastre de oameni profesioniști și creativi, unde te vei simți apreciat și inspirat pentru a-ți dezvolta abilitățile și experiența.

În prezent, căutăm o persoană cu bune abilitati de comunicare si vanzare pentru a se alătura departamentului Vanzari Directe, în calitate de Consilier Vanzari Energie si Servicii - pentru o perioada determinata de 12 luni.

Dacă ești interesat să faci următorul pas în carieră, alături de o echipă competitivă și profesionistă, vino în ENGIE. Ne poți ajuta să construim un ENGIE mai bun. Totul începe cu angajati remarcabili. Totul începe cu tine.

Experiență, calificări, cunoștințe și abilități:

  • Studii medii finalizate cu diploma de bacalaureat;
  • Experienta de minimum 1 an in lucrul cu clientii;
  • Cunostinte operare Windows, Microsoft Office, Internet Explorer;
  • Abilitati de comunicare si prezentare;
  • Capacitatea de a asculta si de a rezolva problemele clientilor;
  • Tehnici de prezentare si argumentare;
  • Autonomie, initiativa si implicare;
  • Abilitati de lucru in echipa;
  • Deschidere fata de schimbare.

Descrierea jobului

  • Vei identifica solicitarile clientilor, ii vei consilia sau directiona in vederea solutionarii problemelor pentru care acestia s-au prezentat, urmarind cresterea satisfactiei si loialitatii clientilor;
  • Vei primi, verifica si inregista cererile si reclamatiile clientilor;
  • Vei rezolva solicitarile clientilor: comunicare sold, eliberare extrase cont si info cont, explicatii facturi estimate si regularizari, alocare ajutoare incalzire, amanari de plata si esalonari, comunicare sold, eliberare extrase cont si info cont;
  • Vei solicita informatii serviciilor conexe si vei elabora raspunsuri verbale, telefonice si/sau scrise la solicitarile si/sau solicitarile si reclamatiile clientilor;
  • Vei asigura gestionarea eficienta a contractelor si actualizarea datelor clientilor casnici si non-casnici in sistemul informatic;
  • Vei opera stornarea facturilor clientilor in baza contestatiilor consumului de catre acestia si vei re-factura, punctual si manual, in regim de backoffice, cu aprobarea nivelului corespunzator delegarilor de competente;Vei asigura consilierea clientilor pentru concilierea debitelor, urmarind recuperarea debitelor restante.

Constituie avantaj:
  • Cunostinte SAP;
  • Experienta in vanzari de servicii.

Beneficii
  • Asigurare medicală privată pentru tine și familie;
  • Acces la un program de dezvoltare personală și profesională;
  • Tichete de masă;
  • Concediu de odihnă extins, în funcție de vechimea în muncă.

Numai candidații selectați vor fi invitați la interviu.

ENGIE Romania este unul dintre cei mai importanti actori energetici din Romania, activand in domeniul gazelor naturale si al electricitatii sub numele de marca ENGIE.
Grupul de companii ENGIE Romania este format din:

  • ENGIE Romania SA - furnizor de gaze naturale, electricitate si servicii si producator de electricitate;
  • Distrigaz Sud Retele SRL - operator de distributie a gazelor naturale in sud-estul tarii; societate infiintata in martie 2008 ca urmare a separarii activitatii de comercializare de cea de distributie;
  • ENGIE Servicii SRL - prestator de servicii pentru utilizarea in siguranta a instalatiei de gaze naturale (revizii, verificari, lucrari de intretinere) creata in octombrie 2009;
  • ENGIE Building Solutions SRL - servicii de inspectii, intretinere si reparatii pentru cladiri si spatii industriale;
  • Braila Winds SA - producator de energie eoliana;
  • Alizeu Eolian SRL - producator de energie eoliana;
  • Depomures SA - primul operator privat al pietei de inmagazinare din Romania.

Ne mandrim cu un portofoliu de 1,9 milioane de clienti, gestionam o retea de distributie de circa 19.100 km, in 20 judete din sudul Romaniei si Bucuresti si avem peste 4.000 de angajati. La nivel mondial, Grupul ENGIE este unul dintre liderii mondiali din domeniul energetic, avand activitati in peste 70 de tari si aproximativ 153.000 angajati la nivel mondial.

Expirat
Consilier Vanzari Energie si Servicii  -  ENGIE Romania SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles