Publicat 06 Iun 2019 | Reactualizat 25 Iun 2019 | Expiră 06 Iul 2019

Consilier Vanzari - Ciocolaterie Leonidas

2 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în muncă

Candidatul ideal

Iti place ideea de a oferi celorlalti un strop de fericire?
Vino alaturi de noi sa consiliezi clientii Leonidas in a-si alege pralinele preferate si cadourile pe care doresc sa le ofere celor dragi!

Tu contribui la aceasta experienta prin:
Abilitatile de comunicare si vanzarea consultativa, ajutand de fiecare data clientii sa aleaga cele mai potrivite produse si sa savureze atmosfera ciocolateriilor noastre.
Curiozitatea de a descoperi nevoile clientului si exersarea continua a spritului de observatie.
Gestionarea eficientă a timpului și organizarea pentru a indeplini cu succes toate activitatile zilnice din magazin.
Mentinerea unei atmosfere de lucru placute prin colaborarea cu colegii bazata pe incredere si respect reciproc. Orientarea catre dezvoltare continua

Descrierea jobului

Liceul finalizat (indiferent de profil) sau școală profesională cu profil de alimentație publică.
Experienta anterioara in activitatea de vanzare catre clienti persoane fizice si/ sau consiliere la raft a clientilor pentru produse premium (minim 1 an).
Reprezinta avantaj:
Experienta de vanzare de produse alimentare.
Experienta de vanzare in cofetarie.
Experienta de lucru cu sisteme de siguranta alimentelor (ex. metoda HACCP).
Cursuri de specialitate în domeniul alimentației publice.
Cursuri de relaționare cu clienții.

Ce faci zi de zi:
Inveti continuu despre placerea pe care finetea ciocolatei si combinatiile inedite de ciocolata o pot creea celor din jur.
Intampini clientii in atmosfera eleganta a ciocolateriilor Leonidas si oferi consiliere la raft pentru alegerea sortimentelor adecvate scopului si preferintelor clientilor, captivandu-i cu rafinamentul si savoarea ciocolatei belgiene.
Construiesti relatii de incredere cu clientii orientate catre fidelizarea acestora.
Monitorizezi permanent stocurile, efectuezi comenzile conform necesitatilor si receptionezi marfa conform reglementarilor interne.
Aranjezi marfa la raft in mod estetic, respectand regulile de igiena si curatenie in magazin.
Incasezi corect contravaloarea produselor clientului, aplicand prevederile specifice pentru fiecare mod de plata.

Beneficii:
Inveti despre vanzarea consultativa a produselor premium in training-uri specializate.
Lucrezi intr-un mediu placut, in cadrul unei echipe de oameni onesti si deschisi.
Esti recompensat echitabil si apreciat pentru contributia ta reala.

Descrierea companiei

VALORILE LEONIDAS ROMANIA

RESPECT

  • Manifestăm deschidere către perspectivele variate și transparența în relația cu toți cei implicați în activitatea companiei (clienți, colegi, furnizori, proprietari etc.), oferindu-le susținerea de care au nevoie prin comunicare constructivă, la momentul potrivit, pentru a se bucura de fiecare clipă.

RESPONSABILITATE

  • Ne asumăm rolurile pe care le avem în organizație, acordăm atenție tuturor activităților pe care le desfășurăm și investim toată energia necesară pentru obținerea rezultatelor stabilite.
AUTODEPASIRE
  • Vedem în fiecare experiență un prilej de creștere, ne implicam activ in propria dezvoltare și căutăm continuu căi de optimizare a activității companiei.
Leonidas SA Belgium este un producator de ciocolata de renume mondial, compania fiind fondata in 1913 la Bruxelles. Astazi este numarul 1 in lume ca si vanzari de ciocolata belgiana de calitate si comercializeaza peste 100 de tipuri diferite de ciocolata prin 1300 puncte de vânzare din întreaga lume.

Consilier Vanzari - Ciocolaterie Leonidas  -  Leonidas Romania