Consilier Vanzari Autoturisme

S.C. Autoklass Center S.R.L. - Sucursala Timisoara 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Autoklass Timisoara isi dezvolta echipa de vanzari si este in cautarea de oameni pasionati de domeniul auto si dornici de a se dezvolta profesional intr-o organizatie de succes!

Acest job ti se potriveste daca esti:

- Absolvent studii superioare
- Experienta in vanzari auto
- Categoria B cu experienta in condus min 3 ani
- Pasionat de automobile, cu dorinta de a face cariera in domeniu
- Cosmopolit, increzator in sine, dinamic, harnic, cu simtul umorului, sociabil.
- Foarte bune abilitati de comunicare, cu dialectica adaptabila catre interlocutor, bun ascultator si observator al nevoilor si asteptarilor clientilor
- Persoana orientata spre rezolvarea problemelor, flexibila, sa fie de incredere, energica, sa ii placa lucrul in echipa
- Abilitati de organizare, adaptabilitate si seriozitate, atitudine orientata catre client, capacitate de concentrare, optimism si toleranta la frustrare.

Descrierea jobului

Rolul job-ului:
-Prospectarea si dezvoltarea bazei de date de clienti prin contacte si intalniri, prin vanzari active in conformitate cu nevoile clientilor si cu strategia companiei;
-Cunoasterea detaliata si informarea clientilor asupra beneficiilor si avantajelor de produs, a configuratiilor autovehiculelor comercializate, cu o foarte buna tehnica de argumentare.
-Promovarea atuurilor de vanzare ale companiei ca: garantie normala sau extinsa / servicii de mobilitate / trade in / buy back;
-Asigurarea permanenta a unui standard ridicat de prezentare a autovehiculelor
-Prezentarea in mod profesional a autovehiculelor catre clientii sositi in locatie, dand dovada de disponibilitate, suportivitate si experienta tehnico-comerciala.

Beneficii:
- pachet salarial atractiv ( salariu de baza+comision+tichete de masa si alte beneficii);
- mediu de lucru profesional;
- posibilitate de dezvoltare a unei cariere in domeniul auto.

Autoklass Center s-a nascut din dorinta de a oferi mai mult decat o masina: o solutie personalizata. Pentru asta se bazeaza pe intelegerea profunda atat a masinilor comercializate, cat si a oamenilor. Pentru fiecare exista masina potrivita iar Autoklass Center este gata sa va ajute sa o gasiti pe a dumneavoastra, in functie de personalitatea si stilul dumneavoastra de viata. Autoklass Center este mai mult decat un dealer auto, este un bun partener de drum. Autoklass Center, primul centru autorizat Mercedes-Benz la standarde de marca din Romania cu 7 locatii nationale, apartine Romstal Group. Autoklass Center Bucuresti a fost infiintata in 2003, iar in anul 2007 devine grup ca urmare a fuziunii prin absorbtie a Autoklass SA Sibiu (2001) si Autoklass SRL Constanta (2000), compania are in prezent sucursale in Bucuresti (Mihai Bravu), Ilfov (Chitila, Pipera), Sibiu, Constanta, Ploiesti si Timisoara.

Publicat 3 Iun. 2022 Reactualizat 3 Iul. 2022 Expiră 3 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.