CONSILIER VANZARI AUTO

AUTO BEST CENTER - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Cerinte:
- cunostinte de limba engleza;
- operare PC;
- experienta minim 3 ani;
- permis conducere categoria B;
- abilitati de comunicare, negociere, amabilitate si orientare spre client;
- capabil sa lucreze in echipa.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Vanzarea autoturismelor;
- Prospectarea pietei in vederea atragerii de noi clienti;
- Urmarirea trendului pietei;
- Colectare de informatii legate de piata;
- Intocmirea de rapoarte specifice activitatii;
- Gestionarea manualelor de utilizare, a pliantelor si a listelor de preturi;
- Contactarea telefonica a clientilor in vederea stabilirii de intalniri;
- Deplasarea la sediul clientilor pentru prezentarea de oferte;
- Negociere cu clientii;
- Programarea si efectuarea de test-drive;
- Personalizarea ofertelor;
- Mentinerea relatiei cu clientii existenti in portofoliu si consilierea acestora;
- Activitate la show-room;
- Promovarea autoturismelor, ofertelor speciale, participarea la targuri auto, etc.;
- Urmarirea respectarii termenelor de livrare;
- Confirmarea comenzilor catre dealeri;
- Evidenta comenzilor dealerilor;
- Efectuarea situatiilor si raportarilor lunare;
- Participarea la traininguri.

Firma activeaza in domeniul auto din anul 1993. Ofera servicii complete de reparatii si intretineri auto pentru mecanica, electrice, tinichigerie-vopsitorie, servicii de ITP, tractari non-stop, montat folie. Societatea este partener Toyota.
Publicat 17 mai 2022 Reactualizat 14 iun. 2022 Expiră 16 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos