Publicat 13 Sep 2017 | Reactualizat 25 Sep 2017 | Expiră 13 Oct 2017

Consilier vanzari ALDO Maritimo Constanta

1 post

Candidatul ideal

Ce trebuie sa ai?
Tot ceea ce este necesar pentru a asigura un nivel ridicat de servicii pentru clientii ALDO:
Naturalete, energie, zambet placut, atitudine competitiva, abilitati de comunicare, spirit de echipa, un stil personal-original si in special disponibilitatea de a veni la munca cu placere .
Minim studii medii si cunostinte minime de utilizare PC.

Descrierea jobului

Ce trebuie sa faci?
Intampini clientii intr-o maniera prietenoasa si relaxanta.
Initiezi dialogul cu clientul.
Controlezi vanzarea prin a comunica aspectele si beneficiile produselor ALDO.
Receptionezi marfa si o pregatesti pentru a fi expusa.
Te conformezi prevederilor si reglementarilor interne.

Ce avem noi ?
Un mediu de lucru placut, liber si competitiv.
Iti oferim posibilitatea de a reprezenta propriul stil vestimentar la locul de munca.
Disponibilitatea de a forma oameni din punct de vedere a abilitatilor de comunicare, customer service si tehnici de vanzare.
Competitii interne cu premii motivante.
Competitia sezoniera CLUB ELITE Romania, unde cei mai buni angajati, din punct de vedere al vazarilor si al productivitatii, castiga un concediu in tara sau in strainatate.
Pachet salarial format din salariu fix, comision din vanzari, tichete de masa si asigurarea transportului.

ALDO România, parte a grupului Otter Distribution, retea din care fac parte si alte branduri de renume international precum: TEZYO, Otter, Clarks, Salamander si Call It Spring, comercializeaza încălţăminte, poşete și accesorii de calitate, urmârind cu atenție detaliile și finisajele. Compania ALDO Romania este în întregime dedicată oamenilor, iar obiectivul este să fie cei mai buni prin produsele și serviciile pe care le oferă zi de zi.
La nivel global, ALDO a fost fondată în 1972, iar acum deține peste 1.900 de magazine în 93 de ţări.

Consilier vanzari ALDO Maritimo Constanta  -  SC OTTER DISTRIBUTION SRL