Publicat 06 Dec 2018 | Reactualizat 18 Dec 2018 | Expiră 05 Ian 2019

Consilier Vânzări Asigurări Viata si Sanatate

1 post

Candidatul ideal

Groupama Asigurări, singurul asigurător certificat “Top Employer” din România, recrutează Consilier Vânzări Asigurări Viata si Sanatate
Căutăm oameni cu experienţă, care stiu că vânzările nu inseamnă doar contracte ci relaţii de durată, construite in jurul clientului şi nevoilor lui.

Cerințe

  • Bune abilităţi de comunicare, colaborare și influențare
  • Persoană proactivă, orientată către client
  • Orientarea spre rezultat şi către dezvoltarea portofoliului
  • Deschidere crescută la învățare şi dezvoltare personală
  • Atitudine pozitivă şi adaptabilitate
  • Bune abilități de folosire a calculatorului
  • Experiență în domeniul asigurărilor este opţională

Descrierea jobului

Atribuţiile Consilierului Vânzări Viata si Sanatate

  • Dezvoltă, gestionează si fidelizează portofoliul de clienţi
  • Ofertează si emite poliţele de asigurare
  • Gestionează poliţele vândute si portofoliul de clienţi, urmărind încasarea contravalorii ratelor la poliţele încheiate si reînnoirea acestora in funcţie de data la care expiră
  • Identifică noi oportunităţi de dezvoltare a portofoliului de clienţi
  • Menţine si consiliaza clientii pe termen lung
Beneficii:
Oportunităţi de invăţare si dezvoltare
Contract de muncă, venit fix si recompensă financiară legată de performanţa realizată
Lucrul intr-o echipă performantă cu dorinţa de invățare si imbunătăţire continuă

Groupama Asigurări este parte a unui grup internațional de asigurări și servicii financiare din Europa, având în prezent 32600 de angajați și peste 13 milioane de clienți la nivel global.
Anul acesta a obținut certificarea Angajator de Top in Romania, acordată de Top Employer Institute din Olanda, Groupama devenind singurul asigurător din piata locală care detine această distinctie.
Grupul are o istorie de peste 100 de ani în Franța și a pătruns pe piața românească din anul 2007 prin achiziționarea a trei companii locale: Asiban, BT Asigurări și OTP Asigurări.
Suntem astăzi unul dintre liderii pieței de asigurări din România: locul 1 în asigurări agricole și de locuință, avem peste 1.100.000 de clienți și dispunem de o rețea de 122 de agenții și puncte de lucru pe tot teritoriul României. Oferim produse de asigurari de viaţă, bunuri, răspundere civilă, auto şi agricole, atât persoanelor fizice, cât şi clienţilor corporate.
Știm să succesul nostru este legat de motivaţia și performanța angajaților noștri și investim constant în starea de bine și în pregătirea și dezvoltarea oamenilor, principala noastră resursă.

Consilier Vânzări Asigurări Viata si Sanatate  -  SC Groupama Asigurari SA