Publicat 11 Ian 2017 | Expiră 12 Feb 2017

Consilier tehnico-comercial

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Persoană organizată, riguroasă, structurată
Simţ comercial şi capacitate de comunicare şi negociere
Atitudine si gandire proactiva si pozitiva
Studiile universitare sau medii (profil tehnic sau tehnico-economic)
Notiuni contabilitate primara
Cunoştinţe avansate de MS Office
Cunostinte avansate limba engleza (scris/vorbit)
Experienta relevanta in comercializarea pieselor de schimb (auto/camioane/utilaje agricole sau constructii), constituie un avantaj

Descrierea jobului

Descriere job, responsabilitati:

Operare documente
Urmareste soldurile clientilor societatii
Identifica piesele de schimb solicitate de catre clientii societatii (cu ajutorul cataloagelor electronice specializate)
Intocmeste oferte tehnico-comerciale (in conformitate cu dispozitille primite)
Solicita oferte de pret furnizorilor agreati (in conformitate cu dispozitiile primite)
Urmareste achizitiile marfurilor si livrarea acestora catre clienti
Organizeaza transportul marfurilor (de la furnizor - societate - client final)

Beneficii:

Mediu de lucru placut
Posibilitati de promovare
Pachet salarial motivant

JAREX PIESE, este o companie cu capital integral privat românesc, cu sediul în Sibiu.

Obiectul nostru de activitate îl constituie furnizarea de piese de schimb de origine si aftermarket pentru utilaje de construcţii.
Filosofia noastră este oferirea pe piaţa din România a unor servicii şi produse de calitate, la un preţ competitiv.

Scopul nostru este de a fi capabili să furnizăm orice piesă într-un timp scurt, astfel încât utilajul dumneavoastră să fie imobilizat în service cât mai puţin timp, evitând astfel creşterea costurilor inutile.

Prin sistemul logistic modern de transport şi depozitare, suntem capabili ca “piesa care lipseşte” să ajungă la dumneavoastră la timp.

Piesele de calitate şi diversitatea lor, termenele de livrare reduse, consultanţa pre si post vânzare, vizitarea constantă a clienţilor şi identificarea nevoilor acestora, toate acestea ne recomandă ca – partenerul ideal în afaceri!

JAREX PIESE – Piesa care lipseşte

Expirat
Consilier tehnico-comercial  -  JAREX PIESE SRL