Consilier Tehnic

URSA MARE - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Departamente
Salariu 600 - 800 EUR
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

URSA MARE - reprezentata de utilaje agricole si piese de schimb - cauta consilier tehnic de vanzari pentru piese de schimb utilaje agricole si consumabile auto.
  • Studii medii sau superioare; studiile tehnice constituie un avantaj
  • Experienta in identificare de piese si componente constituie un avantaj (chiar si in alta industrie: auto, industriale, utilaje, camioane, etc)
  • Atentie distributiva, seriozitate, corectitudine
  • Orientare spre nevoile clientului
  • Cunostinte de baza in operarea calculatorului (mail / browser / word / excel)
  • Limba engleza sau germana la nivel de baza

Descrierea jobului

Ce vei avea de facut:
  • Identifici corect piesele / produsele de care au nevoie clientii nostri; vei folosi diverse platforme online si cataloage pentru a face asta
  • Oferi consultanta tehnica clientilor
  • Intocmesti oferte conform solicitarilor clientilor
  • Te documentezi si inveti constant pe domeniul nostru de activitate pentru a putea oferi informatii corecte clientilor despre produsele noastre
  • Urmaresti comenzile date si te asiguri ca piesele ajung la client in timp util
  • Urmaresti stocurile curente, intocmesti liste de necesar si identifici repere noi
  • Aranjezi marfa in zona de vanzare / prezentare
  • Ai cunostinte de baza in operarea calculatorului (mail / browser / Word / Excel / etc)
  • Cunosti engleza sau germana la un nivel incepator-mediu
Ce oferim:
  • Salariu net competitiv: 600-800 EUR
  • Bonuri de masa 20 lei/zi
  • Asigurare de sanatate privata
  • Contributie la pensie privata (pilonul III)
  • Bonusuri bazate pe performanta si rezultate
  • Zile suplimentare de concediu in functie de vechime
  • Training de specializare la locul de munca

Cu o experienta de aproape 30 de ani, un colectiv de peste 50 de colegi si un portofoliu de produse de calitate, suntem lideri pe piata utilajelor agricole precum si a uneltelor, consumabilelor si accesoriilor pentru ferma.

Departamentul in care iti vei desfasura activitatea este responsabil de:
  • Piese de schimb originale si aftermarket pentru tractoare, combine si alte utilajele agricole
  • Utilaje pentru ferme mici: motocositori, motosape, aparate de muls, garduri electrice etc.
  • Anvelope si alte consumabile auto (acumulatori, uleiuri)
Publicat 27 iun. 2022 Reactualizat 25 iul. 2022 Expiră 27 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos