Publicat 18 Jun 2019 | Reactualizat 17 Jul 2019 | Expiră 18 Jul 2019

Consilier Suport Brokeri - Centru Servicii Vanzari Brokeri

1 post

Candidatul ideal

  • Absolvent de studii superioare – constituie avantaj;
  • Experienta in domeniul asigurarilor si in relatia cu partenerii brokeri – constituie avantaj;
  • Abilitati de comunicare si de lucru in echipa;
  • Orientare catre rezultate;
  • Sa ii placa sa invete, analitic, orientatat catre business si catre partenerii brokeri;
  • Bune abilitati de operare PC.

Descrierea jobului

  • Raspunde cererilor de oferta si aproba solicitarile primite de la partenerii brokeri;
  • Ofera consultanta partenerilor brokeri, atat pe produse cat si in emiterea politelor de asigurare;
  • Primeste, verifica si arhiveaza politele de asigurare emise de partenerii brokeri si documentatia aferenta, in conformitate cu normele interne;
  • Redacteaza ofertele de asigurare, la solicitarea Managerului Relationare Brokeri, pentru cross-selling sau reinnoiri identificate;
  • Inregistreaza in aplicatiile specifice, informatii si documente operationale (polite manuale, borderouri) pentru partenerii brokerii;
  • Asigura servisarea corecta a clientilor, oferind raspuns partenerilor brokeri sau Managerului Relationare Brokeri;
  • Asigura managementul accesului la instrumente de lucru (activare/ dezactivare/ modificare useri) pentru partenerii brokerii care nu au platforme proprii interconectate cu Groupama;

Activ in 14 tari din Europa si Asia, Groupama a patruns progresiv pe piata romaneasca la finalul anului 2007 prin achizitia BT Asigurari si in 2008, prin preluarea Asiban si OTP Garancia. In urma unui proces de fuziune si integrare a rezultat Groupama Asigurari, care ocupa la finalul anului 2010 locul al patrulea in clasamentul general al companiilor de asigurari. Compania dispune de o retea comerciala unica si integrata, cuprinzand aproximativ 300 de agentii si puncte de lucru, aflate pe intreg teritoriul tarii. Strategia de business pe care compania noastra o promoveaza in Romania a fost gandita in acord cu valorile fundamentale ale companiei, definitorii in relatia cu clientii, partenerii si angajatii sai: proximitate, responsabilitate, solidaritate. Promotor al parteneriatelor pe termen lung, Groupama Asigurari ofera produse de asigurari de viata, bunuri, raspundere civila, auto si agricole, atat persoanelor fizice, cat si clientilor corporate.

Consilier Suport Brokeri - Centru Servicii Vanzari Brokeri  -  SC Groupama Asigurari SA