Publicat 14 Ian 2021 | Expiră 14 Feb 2021

Consilier siguranța trafic

CONFIDENTIAL
1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Certificat ADR
  • Experienta nimin 2 ani
  • Spirit de echipa;

Descrierea jobului

  • sa verifice respectarea reglementarilor privind transportul marfurilor periculoase;
  • sa acorde consultanta intreprinderii pentru operatiile privind transportul marfurilor periculoase;
  • sa asigure redactarea unui raport anual destinat conducerii intreprinderii sau, daca este cazul, unei autoritati publice locale, referitor la activitatile intreprinderii cu privire la transportul marfurilor periculoase. Raportul anual se pastreaza timp de 5 ani si este pus la dispozitie autoritatilor nationale, la cererea acestora;
  • urmărește modul în care se desfășoară următoarele operațiuni:
- identificarea mărfurilor periculoase transportate;
- verificarea mijloacelor de transport și a echipamentelor utilizate pentru transportul mărfurilor periculoase și pentru operațiunile de încărcare sau descărcare;
- instruirea salariaților persoanei juridice pentru operațiunile de transport, încărcare sau descărcare a mărfurilor periculoase;
- punerea în practică a procedurilor de urgență corespunzătoare eventualelor accidente ce pot afecta siguranța în timpul operațiunilor de transport, de încărcare sau descărcare a mărfurilor periculoase;
- efectuarea de analize și, dacă este necesar, redactarea rapoartelor referitoare la accidentele sau incidentele constatate în cursul transportului de mărfuri periculoase ori în timpul operațiunilor de încărcare sau descărcare;
- aplicarea măsurilor corespunzătoare pentru evitarea repetării accidentelor sau incidentelor în cursul transporturilor de mărfuri periculoase ori în timpul operațiunilor de încărcare sau descărcare;
- dotarea cu echipamente de siguranță a mijloacelor de transport și a personalului;
  • Mentinerea legaturilor cu autoritatile privind aplicarea normelor AETR,ADR, obtinerea de autorizatii de transporturi ADR

Compania promoveaza solutii si tehnologii destinate tuturor fermierilor, fiind permanent alaturi de clientii nostri pentru a le putea oferii produse moderne si performante, adaptate. Principalii parteneri sunt: Pioneer, Timac Agro, Euralis, KWS, Adama, Tiriac Energy, Ameropa, Lebosol etc.

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

Consilier siguranța trafic  -  CONFIDENTIAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles