Consilier Service si Garantii

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Studii superioare in domeniul tehnic constituie un avantaj
Orientare catre clienti si capacitate buna de intelegere a nevoilor acestora
Cunostinte bune de limba engleza
Cunostinte avansate operare PC – MS Office
Capacitate de lucru sub presiune
Abilitati de comunicare excelente
Permis de conducere categoria B
Riguros si atent la detalii
Abilitati de lucru in echipa, corectitudine si integritate
Reprezinta avantaj major experienta in Reteaua de marca Porsche

Descrierea jobului

Primeste clientul care se prezinta cu autoturismul in service si asigura calitatea relatiei cu clientul
Preia masina si noteaza in ordinul de reparatie toate solicitarile clientilor si starea fizica a autoturismului
Pastreaza o comunicare permanenta cu zona de productie si cu clientul
Asigura interfata dintre client si atelier
Intocmeste comenzile de reparatie, urmareste stadiului lucrarilor si restituirea vehiculului in termenul convenit
Garanteaza calitatea aplicarii standardelor Porsche
Ofera clientului un termen de finalizare a reparatiei si un cost estimativ
Informeaza si cere acordul clientului in cazul aparitiei unor lucrari suplimentare
Factureaza corect reparatiile efectuate atat pe client cat si pe garantie aplicand exact normativele constructorului
Preia solicitarile de garantie
Consiliaza clientul si verifica documentatia transmisa pana la completarea Dosarului de Garantie
Comunica in permanenta cu Departamentul Garantii Porsche
Monitorizeaza receptia piesei transmise pentru analiza si preda Dosarul de Garantie departamentului tehnic
Se asigura de incasarea in termen a lucrarilor decontate la constructor

Descrierea companiei

German Top Trading SRL

Aparut pe piata auto in 2002 , German Top Trading a fost unul din principalii importatori Opel din Romania si cel mai nou Dealer Cupra-Seat si reparator Skoda din reteaua Porsche.

Experienta dobandita in acest timp garanteaza calitatea tuturor serviciilor pe care le oferim:

- consultanta in alegerea celor mai potrivite autoturisme - oferte avantajoase de finantare - service complet pentru intreaga gama de autoturisme Skoda, Seat, Cupra si Multimarca

Incepand cu data de 30.04.2009, S.C. German Top Trading S.R.L. opereaza un sistem de management integrat calitate-mediu, conform referentialelor ISO 9001:2008 si ISO 14001:2004. Organizatia a decis sa puna la dispozitia autoritatilor, publicului, clientilor si furnizorilor, la cererea acestora, informatii despre performanta sa de mediu. De asemenea, sunt disponibile tertelor parti interesate:

Informare privind autorizatia de mediu Declaratia de politica pentru calitate si mediu Un Registru de sugestii si reclamatii, aflat la sediul societatii, pentru cazurile in care tertele parti interesate vor sa-si exprime opinia referitor la impactul activitatii organizatiei asupra mediului.

Vânzari

Departamentul de vanzari vine in intampinarea clientilor cu toate formele si metodele moderne de vanzare,dar si cu o paleta variata de autovehicule de drive-test.

Service

Departamentul service, in continua perfectionare, ofera clientilor toata gama de testari si reparatii (mecanice, electrice, tinichigerie, vopsitorie) precum si piese de schimb si accesorii.

Publicat 10 mai 2022 Reactualizat 17 mai 2022 Expiră 9 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos