Consilier Service Piese Schimb

Interauto Tech - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

- pregatire tehnica/comerciala cu experienta in domeniul auto
- fire sociabila, deschisa, amabila, capabil sa se adapteze la cerintele clientului
- foarte bune abilitati de comunicare atat scris cat si verbal
- are capacitatea de a lucra in echipa si incurajeaza cooperarea
- are initiativa, se implica in ceea ce face, are o atitudine constructiva si doreste sa invete lucruri noi.
- gandeste pozitiv si se adapteaza pentru indeplinirea obiectivelor
- este organizat, lucreaza sistematic, are cunostinte tehnice in domeniul auto si stapaneste tehnicile comerciale de baza
- cunoaste piata pieselor de schimb si reparatiilor de automobile din Romania
- cunostinte temeinice de utilizare PC

Descrierea jobului

- preia comenzile de piese venite atat din atelier cat si de la client
- identifica reperele necesare in programele de specialitate
- introduce comenzile de piese in programele furnizorilor si urmareste fluxul logistic
- mentine permanent legatura cu furnizorii interni/externi si atelier/client
- impreuna cu gestionarul receptioneaza marfa sosita de la furnizori
- optimizeaza cheltuielile in procesul de aprovizionare
- are atributii in solutionarea cererilor de garantie/retur
- intocmeste situatiile centralizatoare lunare/trimestriale referitoare la activitatea departamentului de piese de schimb

- unitate reparatoare independenta autorizata pt lucrari de mecanica, electrica, caroserie, vopsitorie, ITP
- import si distributie de piese schimb
Publicat 30 Iul. 2022 Expiră 29 Aug. 2022