Publicat 18 Nov 2019 | Reactualizat 18 Dec 2019 | Expiră 19 Dec 2019

Consilier Service (Atelier Mecanica / Tinichigerie - Vopsitorie) Volvo

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cunostinte temeinice privitoare la functionarea unui autoturism si ale componentelor acestuia.
Capacitatea de adaptare la diferite forme de climat organizational .
Este capabil/a sa consolideze atasamentului clientilor fata de companie si sa promoveze imaginea marcii, prin profesionalismul sau si prin respectarea angajamentelor sale.
Stabileste parteneriate cu clientii.
Este un promotor asiduu al valorilor de echipa in cadrul departamentului.
Promoveaza interesele echipei in relatiile interdepartamentale si in afara organizatiei.
Este capabil/a de a gestiona comunicarea verbala/ virtuala pentru a transmite cat mai convingator mesajele catre parteneri.
Demonstreaza abilitatea de a influenta relatiile de parteneriat, identificand obiective si interese comune si modalitati reciproc avantajoase de a le atinge.
Demonstreaza bune abilitati tactice, fiind capabil sa conceapa si sa implementeze planuri de actiune complexe la nivel de post.

Descrierea jobului

•• Efectueaza programarile in service urmarind pasii detaliati in instructiunile specifice de programare
• Reconfirma zilnic programarile in sevice pentru ziua urmatoare
• Planifica receptia masinii si intalnirea cu clientul urmarind disponibilitatea pieselor, verificarea solicitarilor clientului si respectarea orei planificate pentru receptie
• Raspunde de relatia permanenta cu clientul pe tot procesul de reparatie auto : verifica stadiul de reparatie, comunica stadiul de reparatie, confirma/propune lucrari suplimentare cu clientul, comunica costuri estimate si timpi de executie
• Indeplineste si isi asuma rolul de “Personal Service Advisor” in relatia cu clientii aflati in portofoliul propriu urmarind obiectivul organizational de “Customer Satisfaction no.1”
• Actioneaza in permanenta in spiritul procedurii si regulilor de customer care si customer satisfaction
• Adopta o tinuta si o pozitie adecvata, transmite incredere si profesionalism, asculta activ clientul si actioneaza cu empatie

Primus Auto este unicul dealer Volvo in Bucuresti, cu o experienta de peste 10 ani. Aici puteti gasi o echipa de vanzari profesionista, care va va ajuta sa alegeti si sa configurati masina pe care o doriti, si un service la standardele internationale pe care le presupune marca Volvo.
Volvo reprezinta in lumea business-ului contemporan echilibrul perfect dintre o cultura corporatista moderna si traditia unor valori fundamentale: siguranta, calitate şi grija pentru mediul inconjurator. Brandul Volvo a implinit peste 95 de ani de traditie a acestor valori si a principiilor bazate pe respect, responsabilitate si incredere, verificabile la proba timpului.

Expirat
Consilier Service (Atelier Mecanica / Tinichigerie - Vopsitorie) Volvo  -  S.C. PRIMUS AUTO SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles