Consilier Relaţii Clienţi Rezidenţiali E.ON Servicii Clienţi

Crosswork - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Agenția de recrutare Crosswork se află în căutare de Consilier Relații Clienți Rezidențiali pentru clientul său, E.ON Servicii Clienți, companie multinațională activă în domeniul energetic.

Ce face un Consilier?
  • Interacționează direct cu clienții, cu scopul de a promova / vinde la modul consultativ serviciile și produsele și de a răspunde solicitărilor de suport ale acestora;
  • Se asigură totodată de implementarea standardului de mercantizare a centrului de relații clienți.

Atitudine și abilități:
  • Disponibilitate de adaptare a programului de lucru la cerinţele postului;
  • Abilităţi de negociere şi prezentare bune;
  • Spirit antreprenorial / motivare puternică;
  • Abilităţi analitice şi conceptuale bune;
  • Nivel ridicat al angajamentului şi orientare către lucrul în echipă;
  • Capacitate de lucru în condiţii de stres.

Descrierea jobului

Ce vei face:
  • Vei întâmpina în mod prietenos clienții care intră în centrul de relații clienţi;
  • Vei identifica motivul vizitei: identificarea motivului pentru care clientul vizitează centrul de relații clienți; ascultarea clientului, acordându-i toată atenția;
  • Vei oferi consultanță: promovarea activă a produselor și serviciilor; acordarea de suport clientului și consultanță pentru solicitările pe care le poate soluționa. Vei rezolva totodată și solicitările clienților și vei oferi informații de natură comercială și tehnică despre produse și servicii;
  • Te vei ocupa de managementul fluxului de clienți: administrarea eficientă a fluxului de clienți din centrul de relații clienți;
  • Te vei ocupa de mercantizare și controlul calității: menținerea unei atmosfere plăcute în centrul de relații clienți.

Crosswork este o companie de recrutare la nivel național, cu birouri în București și Iași, ce oferă servicii atât de recrutare cât și de muncă temporară și administrare de personal

Publicat 1 iul. 2021 Reactualizat 29 iul. 2021 Expiră 31 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos