Consilier piese de schimb - Utilaje Agricole

URSA MARE - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu 700 - 1000 EUR
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

URSA MARE - reprezentata de utilaje agricole, distribuitor de piese de schimb pentru utilaje si partener Michelin - cauta consilier de vanzari piese de schimb pentru punctul de lucru din Roman, NT.
  • Studii medii sau superioare; studiile tehnice constituie un avantaj
  • Experienta in identificare de piese si componente (auto, industriale, utilaje, camioane, etc)
  • Atentie distributiva, seriozitate, corectitudine
  • Orientare spre nevoile clientului
  • Cunostinte de baza in operarea calculatorului (mail / browser / word / excel)
  • Limba engleza la nivel de baza

Descrierea jobului

Ce ne dorim de la tine:
  • Sa identifici corect piesele de care au nevoie clientii ce ne trec pragul; vei folosi diverse platforme online si cataloage pentru a face asta
  • Sa urmaresti comenzile date si sa te asiguri ca piesele ajung la client in timp util
  • Sa urmaresti stocurile curente si sa identifici repere noi
  • Sa oferi consultanta tehnica clientilor
  • Cunostinte de baza in operarea calculatorului (mail / browser / Word / Excel / etc)
  • Engleza sau germana la un nivel incepator-mediu
Ce oferim:
  • Training de specializare la locul de munca.
  • Salariu de baza competitiv
  • Bonuri de masa 20 lei/zi
  • Bonusuri bazate pe performanta si rezultate
  • Zile suplimentare de concediu in functie de vechime

Cu o experienta de peste 25 de ani, un colectiv de peste 50 de colegi si un portofoliu de produse de calitate, suntem lideri pe piata utilajelor agricole precum si a uneltelor, consumabilelor si accesoriilor pentru ferma.

Departamentul in care iti vei desfasura activitatea este responsabil de:
  • Piese de schimb aftermarket pentru toate utilajele agricole
  • Utilaje pentru ferme mici: motocositori, motosape, aparate de muls, garduri electrice etc.
  • Anvelope si alte consumabile auto (acumulatori, uleiuri)

Cuvinte cheie: inginer, agent vanzari, vanzator, consultant vanzari, tractor, combina, agricultura, anvelope, utilaje agricole, mulgatori, piese de schimb, piese auto, piese utilaje
Publicat 9 nov. 2021 Reactualizat 7 dec. 2021 Expiră 9 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos