Publicat 15 Mai 2017 | Reactualizat 23 Mai 2017 | Expiră 15 Iun 2017

CONSILIER JURIDIC-PROIECTE EUROPENE

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 5 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

- Studii superioare juridice;
- Experienta minima in specialitate 5 ani, din care minim 3 ani - proiecte europene
- Cunostiinte de limba engleza ;
- Bune abilitati de comunicare, relationare si organizar
- Abilitati PC: MS Office (Word, Excel, Power Point) – nivel avansat
-Locul de munca este in Galati.
-Disponibilitate de deplasare in tara
-NUMAI CANDIDATII CU EXPERIENTA IN PROIECTE EUROPENE VOR FI SELECTATI!

Descrierea jobului

Acorda consiliere juridică privind aspectele legale ce ţin de implementarea proiectului, în acord cu prevederile contractelor de finanţare ;
Intocmeste si avizeaza/contrasemneaza acte cu caracter juridic in cadrul proiectului;
Asigura suportul juridic pentru intocmirea documentatiilor privind avize/autorizatii necesare;
Asigura evidenta si arhivarea documentelor care au legatura cu indeplinirea sarcinilor sale;
Elaborează contracte şi protocoalele necesare pentru implementarea proiectului şi asigură îndeplinirea condiţiilor legale pentru modul de utilizare a bugetului;
Elaboreaza, şi actualizeaza contracte cu experţii, si de achiziţii publice si asigură legalitatea procedurilor, contractelor, protocoalelor şi documentelor din cadrul proiectului;
Monitorizează activitatile de achiziţii publice, derulare si întocmire a contractelor de prestări servicii cu sub-contractanţii;
Răspunde din punct de vedere al legalităţii de documentele cu efecte juridice;
Colaboreaza cu restul echipei pentru rezolvarea oricaror probleme.
Ofera sprijin si participa la sesiunile de consiliere si consultanta in vederea elaborarii planurilor de afaceri;
Participa la organizarea concursului de afaceri si selectarea beneficiarilor de subventii, micro granturi, in urma analizarii planurilor de afaceri inregistrate in concurs;
Acorda sprijin in infiintarea interprinderilor de catre beneficiarii de subventii;
Acorda asistenta si post asistenta in dezvoltarea afacerilor;
Acorda sprijin beneficiarilor subventiilor in rezolvarea problemelor ivite in implementare;
Participa la org. atelierelor de lucru cu beneficiarii de subventii, micro granturi;
Participa la sedintele lunare realizare in cadrul activitatii ;
Desfasoara intreaga activ. in relatie directa cu beneficiarii, actioneaza impreuna si pentru beneficiari in indeplinirea sarcinilor si atributiilor;
Pastreaza confidentialitatea activitatilor, in conditiile legii;

Fundatia S.A.T.E.A.N. este o persoana juridica de drept privat, fara scop patrimonial, fondata in anul 2007 de catre un grup de 17 oameni de afaceri de succes din Italia, regiunea Marche. prin care firmele si agentiile guvernamentale, italiene si române, se reunesc.
Fundatia se ocupa si de scrierea de proiecte cu finantare din fonduri structurale europene, precum si de acordarea de sprijin beneficiarilor in activitatea de implementare a proiectelor cu finantare europeana.

CONSILIER JURIDIC-PROIECTE EUROPENE  -  Satean